Także we wtorek, 8 lipca, w Trąbkach Małych padało. Na szczęście już nie tak jak w niedzielę i Mistrzostwa Gminy w tenisie mogły być dokończone. Najpierw na kort wyszli półfinaliści. Dariusz Pettke z Sobowidza pokonał Pawła Blejdera z Kaczek w dwóch setach. Tylko w pierwszym secie tenisista z Kaczek próbował nawiązać walkę. W drugim niepodzielnie panował na korcie już Dariusz Pettke. Następny pojedynek, Paweł Blejder - Patryk Mejer (Trąbki Wielkie), decydował o 3. miejscu. Początkowo lepsze wrażenie sprawiał Paweł Blejder. Prowadził on już 5 : 3 i następnie... przegrał 4 gemy. W drugim secie Patryk Mejer już w pierwszym gemie przełamał Pawła Blejdera, a następnie wygrał swoje podanie i było 4 : 2. Potem prowadził 5 : 3 i ostatecznie wygrał 6 : 4.
W finale spotkali się: zdecydowany faworyt Mariusz Zaorski z Trąbek Małych oraz Dariusz Pettke. Pierwszy gem zaskoczył jednak wszystkich. Po rozegraniu 12 piłek wygrał go Dariusz Pettke! Cztery kolejne gemy zostały wygrane już przez Mariusza Zaorskiego i tylko od czasu do czasu widzowie, w liczbie 20, mogli oglądać efektowne wymiany. W drugim secie pierwsze dwa gemy padły łupem zawodników odbierających, a dwa następne - podających i było 4 : 4. Dwa następne wygrał już Mariusz Zaorski i cały set 6 : 4.
Trzech najlepszych tenisistów otrzymało medale i dyplomy, a puchary za wygraną w klasyfikacji drużynowej otrzymały sołectwa: Trąbki Małe, Sobowidz i Trąbki Wielkie. Dwóch pierwszych zawodników reprezentować będzie Gminę Trąbki Wielkie w Mistrzostwach Powiatu.
Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy, serdecznie dziękują Annie i Mariuszowi Zaorskim za udostępnienie kortu i wspaniałe przyjęcie.