alt W dniu 7 sierpnia br. odbyła się 5. kolejka Wakacyjnej Ligi Piłkarskiej o Puchar Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola.
Po tej kolejce jedyną drużyną bez straty punktów jest Green Bombs Kłodawa, która odniosła 5 zwycięstwo wygrywając z Sokołem Ełagnowo aż 8 : 1. Zadanie mieli ułatwione, bo Sokół przystąpił do tego meczu w 5-osobowym składzie. Mimo to dzielnie walczył, a pierwszą bramkę stracił dopiero w 15 minucie meczu. Drugą połowę rozpoczął już w pełnym składzie. Mimo to stracił jeszcze jedną bramkę, ale na 10 minut przed końcem zdołał doprowadzić do wyniku 2 : 1. Chwilę później stracił jednak trzeciego gola, a potem było już tylko gorzej. Główna przyczyna to czerwona kartka na 5 . minut przed końcem meczu dla najlepszego strzelca Ligi Sebastiana Bary. I w ciągu tych pięciu minut Karol Kusaj bramkarz Sokoła jeszcze 5 razy wyciągał piłkę z siatki. Skutecznością w tym meczu popisał się Dominik Kotwicki strzelec 4 bramek.
Bez porażki są jeszcze dwie drużyny: Pruska Karczma i Kleszczewo. I obie te drużyny spotkały się w meczu 5. kolejki. Stał on na wysokim poziomie. Piękne bramki, szybkie akcje, mnóstwo emocji, prowadzenie raz jednej raz drugiej drużyny i ostatecznie remis 3 : 3.
Pierwsze zwycięstwo w Lidze zanotowało Koko Dżambo. Dość niespodziewanie wygrało ono z Łaguszewem aż 4 : 1.
Pierwszy punkt w Lidze zdobył Amberdog. Tym razem wzmocniony piłkarzem... ręcznym Dawidem Nilssonem (na zdjęciu z prawej), dwukrotnym Mistrzem Polski z Wybrzeżem Gdańsk, przez wiele lat występującym za granicą, który przed ubiegłym sezonem wrócił do odradzającego się Wybrzeża i jako kapitan poprowadził drużynę do awansu do PGNiG Superligi. Amberdog zremisował ze Spartą System 3 : 3. Trzykrotnie przegrywał i trzykrotnie doprowadzał do remisu. Ostatnią bramkę zdobył na minutę przed końcem meczu z rzutu karnego.
Tabela i klasyfikacja strzelców znajdują się w zakładce Wakacyjna Liga.