Przed ostatnią kolejką Wakacyjnej Ligi Piłkarskiej o Puchar Wójta Gminy Trabki Wielkie Błażeja Konkola szanse na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji miały jeszcze trzy drużyny: Kleszczewo (16 pkt), Green Bombs (15 pkt) oraz tylko teoretyczne Pruska Karczma (13 pkt). O kolejności zespołów miały zadecydować mecze: Green Bombs - Pruska Karczma i Kleszczewo - Sokół. Wszystko rozstrzygnęło się już jednak po tym pierwszym meczu. Początek zapowiadał rekord strzelecki - w ciągu dwóch minut zdobyto trzy bramki i Pruska Karczma prowadziła 2 : 1. Potem już tak nie strzelano, ale ostatecznie osłabiona brakiem braci Dończyków i Mariusza Brzezińskiego drużyna z Kłodawy przegrała 1 : 4. Ciekawostką tego meczu był fakt, że w zwycięskim zespole w pewnym momencie występowali zawodnicy tylko z dwóch rodzin: Mejerów (Przemysław, Łukasz, Paweł i Robert) oraz Elasów (Mateusz i Artur).
Mimo, że Kleszczewo przed meczem z Sokołem było już Mistrzem Ligi to nie zlekceważyło tego meczu. Wystąpiło w najsilniejszym składzie. Także Sokół wystawił swój najlepszy skład. Od 10 minuty grał nawet kontuzjowany najlepszy strzelec Ligi Sebastian Bara. Drużyny walczyły o zwycięstwo. Nikt nie odkładał nogi. Dochodziło często do ostrych spięć. Sędzia musiał wtedy zdecydowanie interweniować. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Pierwszą bramkę zdobył Artur Leszczyński (Kleszczewo) zza pola karnego zaskakując bramkarza Karola Kusaja w 13 minucie. Wyrównał Dawid Chmielewski 2 minuty po przerwie.
Ciekawy przebieg miał mecz Łaguszewo - Sparta System.Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Łaguszewo objęlo prowadzenie w 2 minuty po przerwie. Sparta System dążyła za wszelką cenę do zdobycia bramki. I ta sztuka się im udała w... ostatniej minucie. Kiedy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek Łaguszewo przeprowadziło akcję, po której padła zwycięska bramka. Gdy piłka wpadła do bramki sędzia zakończył mecz.
Mecz najsłabszych drużyn Ligi Koko Dżambo - Amberdog nie odbył się. Drużyna Amberdog rozpoczęła przygotowania do Zawodów w kolarstwie górskim ELIMINATOR XC, które odbędą się w niedzielę w ok. Postołowa i nie przybyła na mecz.
Po rozegraniu ostatniego meczu nastąpiła uroczystość wręczenia nagród. Marcin Plak - kapitan drużyny z Kleszczewa otrzymał puchar z rąk Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Natomiast wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w Lidze, czyli Dariusz Albin, Łukasz Andrearczyk,Patryk Gawęcki, Daniel Gorzyński, Patryk Gorzyński, Przemysław Jażdżewski, Cezary Kusaj, Adam Leszczyński, Artur Leszczyński, Krystian Lewczuk i Marcin Plak otrzymali złote medale. Medale srebrne przypadły w udziale piłkarzom z Pruskiej Karczmy, a brązowe trafiły do zawodników Green Bombs. Każda z tych drużyn otrzymała także nagrodę w postaci piłki z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki. Wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszy zawodnik Artur Leszczyński (Kleszczewo), najlepszy strzelec Sebastian Bara (Sokół) oraz najlepszy bramkarz Patryk Gawęcki otrzymali pamiątkowe statuetki.
Organizatorami Ligi byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz LKS Sokół Ełganowo.
Zdjęcia: Wiesław Kempa

Wyniki 7. kolejki - 19.08.2014 r. (wtorek)

Koko Dżambo – Amberdog 5 : 0 walkower

Sparta System – Łaguszewo 1 : 2 (0 : 0)
0 : 1 Kamil Zarzycki (17)
1 : 1 Krystian Ossowski (30)
1 : 2 Kamil Zarzycki (30)