W dniach 11-12 października 2014 roku we francuskiej miejscowości Toulon-sur-Arroux odbyły się zawody w wyścigach psich zaprzęgów "Grand Prix Européen 2014", które jeszcze w ubiegłym roku miały rangę Mistrzostw Europy. W dyscyplinie bikejoring startowali w nich członkowie sekcji GOKSiR: Dominika Surma, Łukasz Hennig i Oskar Trzoska wraz z trenerem Igorem Traczem. I na błotnistej trasie o długości 6 km wypadli w nich znakomicie. Wszyscy zajęli medalowe miejsca!!! Na najwyższym stopniu podium stanęła trójka naszych zawodników: Dominika Surma, która wraz z Nellą była najszybsza w kategorii juniorek, Łukasz Hennig z Octem w kategorii juniorów, a ich trener Igor Tracz z Jamalem w kategorii seniorów.
Natomiast Oskar Trzoska z Dodą zajął 3. miejsce w kategorii juniorów. O tym, że nasi młodzi maszerzy z Ełganowa uzyskali doskonałe wyniki świadczy fakt, że w kategorii open byli oni odpowiednio na 3, 4 i 15 miejscu.
I nikt nie może powiedzieć, że zawdzięczają te wyniki znakomicie przygotowanym psom Igora Tracza. Po prostu od dwóch lat ciężko trenują na treningach i przynosi to efekty. Już wkrótce należy się spodziewać kolejnych ich rezultatów na mistrzowskim poziomie.