W dniu 26 października 2014 r. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 24. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Udział w nich wzięło 9 drużyn, składających się z 61 siatkarzy. Zostały one podzielone na dwie grupy, a mecze trwały do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Następnie dwie najlepsze drużyny grały „na krzyż” w półfinałach, a ich zwycięzcy walczyli w meczu finałowym.
Zwyciężyli, ubiegłoroczni Mistrzowie, Sołectwo Sobowidz. Mimo, że występowali w 5-osobowym składzie nie przegrali żadnego spotkania. W grupie stracili tylko jednego seta i to z przedostatnią drużyną Mistrzostw – Domachowem. Pozostałe mecze z Pruską Karczmą i Gołębiewkiem wygrali

do zera. W półfinale trafili na Gołębiewo Średnie. W pierwszym secie cały czas utrzymywała się ich kilkupunktowa przewaga i ostatecznie wygrali 15 : 12. W drugim prowadzili już 14 : 12 by przegrać 15 : 17. Trzeci przebiegał podobnie jak pierwszy i zakończył się wynikiem 15 : 11. W finale spotkali się z drużyną Trąbki Małe, która z trudem dotarła tak daleko. W grupie tylko lepszym bilansem setów wywalczyła pierwsze miejsce. Przegrała z Czerniewem 1 : 2 i straciła nawet seta z ostatnią drużyną Mistrzostw Kaczkami. Także w półfinale męczyła się długo z Pruską Karczmą, w której składzie było tylko 5 zawodników, a w końcówce trzeciego seta – 4. Widzowie, którzy dotrwali do finału po 4 godzinnych rozgrywkach nie żałowali. Mogli zobaczyć wiele ciekawych zagrań i atomowych ataków. Popisywali się nimi najczęściej dwaj najlepsi uczestnicy Mistrzostw: Adrian Schuchardt z Sobowidza i Bartłomiej Mejka z Trąbek Małych. Jednak pierwszym secie Trąbki Małe tylko raz zbliżyły się do Sobowidza kiedy było 11 : 10, ale następnie straciły 4 punkty i było po secie. Drugi set był bardziej emocjonujący. Trąbki Małe prowadziły nawet 8 : 7, potem remisowały 9 : 9, aby ostatecznie przegrać do 11.
W meczu o 3. miejsce Gołębiewo Średnie bez problemu pokonało osłabioną Pruską Karczmę,
Największą niespodziankę sprawili ubiegłoroczni wicemistrzowie - siatkarze z Czerniewa. Nie tylko nie zakwalifikowali się do półfinałów, ale przegrali nawet mecz o 5. miejsce z Gołębiewkiem. Kolejne miejsca zajęli: Trąbki Wielkie, Domachowo i Kaczki.
Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw puchary i medale trzem najlepszym drużynom wręczyli: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol i Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Józef Sroka. Drużyny te otrzymały także talony upoważniające do korzystania z Hali Sportowej. Wystąpiły one w następujących składach:
Sobowidz – Adrian Schuchardt, Paweł Schuchardt, Robert Wiśniewski, Mariusz Wiśniewski, Bartek Bruchman,
Trąbki Małe – Bartłomiej Mejka, Mariusz Zaorski, Artur Romanowski, Mariusz Górski, Michał Kitowski, Paweł Buczyński, Marcel Buczyński, Julian Górski,
Gołębiewo Średnie – Paweł Wiński, Michał Worzała, Daniel Potratzki, Radosław Grabowski, Michał Klemm, Wojciech Sierocki, Patryk Sierocki, Tomasz Szatkowski.

Wyniki 24. Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn
Grupa I
Sobowidz – Pruska Karczma 2 : 0 (15 : 6, 15 : 8)
Sobowidz – Gołębiewko 2 : 0 (16 : 14, 15 : 11)
Sobowidz – Domachowo 2 : 1 (15 : 17, 15 : 8, 15 : 7)
Pruska Karczma – Gołębiewko 2 : 1 (15 : 11, 10 : 15, 19 : 17)
Pruska Karczma – Domachowo 2 : 1 (10 : 15, 15 : 12, 15 : 6)
Gołębiewko – Domachowo 2 : 1 (13 : 15, 15 : 13, 16 : 14)

Tabela grupy I
1. Sobowidz – 6 pkt, sety 6 : 1
2. Pruska Karczma – 5 pkt, sety 4 : 4
3. Gołębiewko – 4 pkt, sety 3 : 5
4. Domachowo – 3 pkt, sety 3 : 6

Grupa II
Trąbki Małe – Gołębiewo Średnie 2 : 0 (17 : 15, 15 : 10)
Trąbki Małe – Czerniewo 1 : 2 (15 : 11, 15 : 17, 12 : 15)
Trąbki Małe – Trąbki Wielkie 2 : 0 (15 : 9, 15 : 10)
Trąbki Małe – Kaczki 2 : 1 (15 : 8, 13 : 15, 15 : 13)
Gołębiewo Średnie – Czerniewo 2 : 1 (15 : 6, 13 : 15, 15 : 13)
Gołębiewo Średnie – Trąbki Wielkie 2 : 1 (15 : 12, 13 : 15, 15 : 11)
Gołębiewo Średnie – Kaczki 2 : 0 (15 : 12, 15 : 6)
Czerniewo – Trąbki Wielkie 2 : 1 (14 : 16, 15 : 5, 15 : 6)
Czerniewo – Kaczki 2 : 0 (15 : 5, 15 : 6)
Trąbki Wielkie – Kaczki 2 : 0 (20 : 18, 16 : 14)

Tabela grupy II
1. Trąbki Małe – 7 pkt, sety 7 : 3 (+4)
2. Gołębiewo Średnie – 7 pkt, sety 6 : 3 (+3)
3. Czerniewo – 7 pkt, sety 6 : 4 (+2)
4. Trąbki Wielkie – 4 pkt, sety 4 : 6
5. Kaczki – 3 pkt, sety 1 : 8

Mecz o VII miejsce: Trąbki Wielkie – Domachowo 2 : 1 (15 : 11, 15 : 17, 15 : 11)
Mecz o V miejsce: Gołębiewko – Czerniewo 2 : 0 (15 : 6, 15 : 12)
Półfinał I: Sobowidz – Gołębiewo Średnie 2 : 1 (15 : 12, 15 : 17, 15 : 11)
Półfinał II: Trąbki Małe – Pruska Karczma 2 : 1 (15 : 11, 12 : 15, 15 : 12)

Mecz o III miejsce: Gołębiewo Średnie – Pruska Karczma 2 : 0 (15 : 6, 15 : 13)
Finał: Sobowidz – Trąbki Małe 2 : 0 (15 : 10, 15 : 11)