W dniach 8-9 listopada 2014 roku w Witowie, w pobliżu Geometrycznego Środka Polski, odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Udział w nich wzięło ok. 200 osób z całej Polski. Wśród nich znalazła się również 4-osobowa ekipa z Ełganowa. I nie zawiodła. Igor Tracz w bikejoeringu (kolarz+pies) na trasie o długości 5,3 km wśród 12 zawodników okazał się najlepszy. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajął jego podopieczny Łukasz Hennig, który jednocześnie został Mistrzem Polski w kategorii juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął także Łukasz Surma wygrywając w kategorii dwójek zaprzęgowych (DO). Niestety dzień po zawodach tytuł Mistrza Polski został mu odebrany z powodu błędu Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, która nie zdążyła przyznać naszemu zawodnikowi licencji. W zawodach miała wystąpić również Dominika Surma, ale dzień wcześniej doznała groźnej kontuzji ręki i zamiast na starcie znalazła się w szpitalu. Dominice życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a pozostałym zawodnikom sukcesów na kolejnych zawodach - Mistrzostwach Europy we Francji, które odbędą się w dniach 28-30 listopada br.