W dniu 7 grudnia 2014 roku w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mierzeszynie odbyły się 5. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce kobiet. Udział w nich wzięły trzy drużyny reprezentujące sołectwa: Domachowo, Kaczki i Kleszczewo. Grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 razy po 8 minut. Najpierw zmierzyły się zespoły Kaczek i Domachowa. W meczu tym trafiały tylko koszykarki z Kaczek, głównie za sprawą bardzo dobrej gry Ewy Bugi. Także w obronie grała ona bardzo dobrze, gdzie była nie do przejścia.
W drugim meczu rywalizowały drużyny Kaczek i Kleszczewa. Mecz ten zaczął się od znakomitego rzutu Magdaleny Wardak zza linii 3 pkt. Potem jednak dwa celne trafienia zaliczyła Izabela Czebiołko i było 4 : 2 dla Kaczek. Z chwilę wyrównała Magdalena Wardak. Później do końca pierwszej połowy trafiały już tylko Ewa Buga (8 pkt) i Małgorzata Kujawska (4 pkt). Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 12 : 8 dla Kaczek.
Na początku drugiej połowy klasę pokazała Ewa Buga. Zdobyła ona 4 kosze i było już po meczu. Koszykarki z Kleszczewa próbowały jeszcze walczyć, ale nie potrafiły odrobić 12 punktowej przewagi. Ostatecznie przewaga Kaczek zwiększyła się do 14 punktów, a mecz zakończył się wynikiem 26 : 12.
Trzeci mecz Domachowo – Kleszczewo decydował o 2. miejscu. Jego początek należał do zawodniczek z Kleszczewa, które dzięki bardzo dobrej grze Małgorzaty Kujawskiej  prowadziły 4 : 0. Po wielu próbach także koszykarki z Domachowa trafiły do kosza. Sztuka ta udała się najpierw Monice Milewskiej, a potem Angelice Mądrzejewskiej i zrobiło się niespodziewanie 4 : 4. Także remisem 6 : 6 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej, grające z ogromną determinacją koszykarki z Domachowa, prowadziły 8 : 6, 10 : 8 i 12 : 10, ale za każdym razem zawodniczki z Kleszczewa, dzięki bardzo dobrze grającym, ale zmęczonym: Małgorzacie Kujawskiej i Magdalenie Wardak, doprowadzały do wyrównania.
Na 12 : 12 Małgorzata Kujawska trafiła kilka sekund przed końcem meczu! Wobec remisu sędziowie zarządzili dogrywkę, która miała trwać do pierwszego trafienia. Przez 6 minut żadnej z zawodniczek nie udało się trafić do kosza. Uczyniła to dopiero najlepsza snajperka Kleszczewa Małgorzata Kujawska, która w dwóch meczach zdobyła 18 punktów. Więcej od niej w Mistrzostwach zdobyła tylko Ewa Buga, bo aż 26.
Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Kaczki: Beata Blejder (10 pkt), Beata Buga, Ewa Buga (26 pkt), Izabela Czebiołko (6 pkt), Justyna Perka, Michalina Perka (2 pkt)
Kleszczewo: Małgorzata Kujawska (18 pkt), Daria Leszczyńska (2 pkt), Patrycja Leszczyńska, Magdalena Łyczak, Patrycja Paul, Magdalena Wardak (6 pkt), Katarzyna Ziemann,
Domachowo: Agata Baka, Weronika Chudzicka, Sylwia Łyskowska (6 pkt), Monika Milewska (2 pkt), Angelika Mądrzejewska (4), Natalia Mądrzejewska, Weronika Sela,