W dniu 15 marca 2015 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 15. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w halowej piłce nożnej.
Udział w nich wzięło 7 drużyn (52 piłkarzy). Zostały one podzielone na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup zagrali o 1. miejsce, a drużyny, które uplasowały się na drugiej pozycji walczyły o 3. miejsce. Mecze trwały 12 minut.
Mistrzem została reprezentacja Gminy Kolbudy. Wygraną zawdzięczają przede wszystkim ogromnej determinacji i grze do końca.
Rozegrali oni trzy mecze i wszystkie wygrali różnicą jednej bramki strzelonej w końcówkach meczów. W pierwszym z Trąbkami Wielkimi przegrywali od 6 minuty, by wyrównać w 10, a decydującą bramkę zdobyli na 20 s przed końcem meczu. Z Miastem Pruszcz Gdański prowadzili już w 4 minucie, ale w tej samej rywale doprowadzili do remisu. Gola na 2 : 1 zdobyli oni na minutę przed końcem spotkania. Wygrane te dały im zwycięstwo w grupie i prawo gry w finale, w którym zmierzyli się ze zwycięzcą drugiej grupy - Pszczółkami. Mecz był wyrównany, pełen walki i niecelnych strzałów. Tym razem rozstrzygnięcie padło na 20 s przed końcową syreną. Gdy pikarze z Kolbud cieszyli się ze zdobycia bramki i pewnego Mistrzostwa ich przeciwnicy szybko wznowili grę strzałem na bramkę - piłka 2 s przed zakończeniem finału wpadła do siatki. Sędziowie zadecydowali jednak, że została ona zdobyta nieprawidłowo.
Trzecie miejsce zajęli piłkarze z Gminy Pruszcz Gdański, którzy w małym finale pokonali Miasto Pruszcz Gdański 2 : 1.
Tuż za nimi uplasowały się drużyny Cedrów Wielkich i Trąbek Wielkich. Szczególnie pechowy dzień mieli gospodarze Mistrzostw. W pierwszym meczu z Miastem Pruszcz Gdański nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji nawet grając z przewagą jednego zawodnika (czerwoną kartkę zobaczył jeden z rywali). W drugim natomiast, z Gminą Kolbudy, nie potrafili utrzymać prowadzenia i stracili nie tylko dwa gole (ten drugi w ostatniej minucie), ale i, z powodu kontuzji, jednego z zawodników. Później jeszcze mogli awansować do małego finalu, gdyż posiadali identyczny jak Miasto Pruszcz Gdański bilans punktowy i bramkowy, ale przegrali konkurs rzutów karnych 3 : 1. Jedyną drużyną, która nie zdobyła żadnego punktu okazała się drużyna z Suchego Dębu i to ona zajęła 7. miejsce. Jedyną ekipą, która nie zagrała w Mistrzostwach była ekipa z Przywidza.
Przyznano także nagrody indywidualne: Daniel Łęc (G. Pszczółki) został uznany za najlepszego bramkarza, a Mikołaj Kowalski (G.Pruszcz Gdański) i Łukasz Wołejko (G. Kolbudy) za zdobycie największej ilości goli - 3.
Medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn, a także nagrody indywidualne wręczali: Starosta Gdański Stefan Skonieczny i Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol.
Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Gminy w Trąbkach Wielkich, GOKSiR w Trąbkach Wielkich oraz Powiatowa Rada ds. sportu i rekreacji.