Od czerwca na korcie w Trąbkach Małych odbywa się Amatorska Liga Tenisowa. Celem rozgrywek jest propagowanie i rozwój tenisa wśród mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie i okolic. Udział w niej bierze 15 tenisistów, którzy grają systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, a w przypadku wyniku 6 : 6 w secie rozgrywany jest tie-break. Za każdy wygrany mecz zwycięzca otrzymuje 2 punkty. Pokonany w każdym meczu otrzymuje natomiast 1 punkt. Zgodnie z regulaminem wszystkie pojedynki powinny być rozegrane do końca sierpnia. Następnie 8 zawodników, którzy zgromadzą największą liczbę punktów rozegra turniej Masters. Zostaną oni podzieleni na dwie grupy, w których zagrają systemem „każdy z każdym”. Półfinały zostaną rozegrane „na krzyż”: A1 - B2, B1 - A2. Zwycięzcy rozegrają mecz o 1. miejsce, a przegrani o 3. Zwycięzca otrzyma Puchar Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Nagrody ufunduje także LEO – Centrum Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. Według stanu na koniec lipca rozegrano 45 pojedynków na 105 możliwych. O wszystkim więc zadecydują mecze sierpniowe.Jak na razie najwięcej pojedynków, bo aż 11 na 14 możliwych, rozegrał Paweł Wołowiec z Pruszcza Gdańskiego. Spośród nich przegrał tylko z Mariuszem Zaorskim 4 : 6, 3 : 6, pozostałe wygrał tracąc w nich tylko jednego gema z Tadeuszem Klonowskim. Ma on na swoim koncie 21 punktów i jak na razie przewodzi stawce zawodników. Za nim znajduje się trzech tenisistów z 14 punktami. Wśród nich Mariusz Zaorski z Trąbek Małych, który jako jedyny wygrał wszystkie mecze, na dodatek nie stracił seta, a w rozegranych 14 setach stracił tylko 19 gemów i uznawany jest za faworyta Ligi. Taką samą ilość punktów posiadają także: Bartłomiej Mejka i Arkadiusz Barbachowski (obaj z Trąbek Małych), ale oni rozegrali po 9 meczów, zwyciężając w 5 z nich i przegrywając w 4. Kolejne miejsca zajmują: zdobywcy 13 punktów: Patryk Mejer z Trąbek Wielkich (4 wygrane – 5 porażek) i Dariusz Pettke z Sobowidza (3 wygrane – 7 porażek). 10 punktów na swoim koncie ma Marek Tomaszewski z Gdańska (3 wygrane – 4 porażki), a 9 – Tadeusz Klonowski z Trąbek Wielkich (4 wygrane – 1 porażka). Wszyscy w/w tenisiści tworzą na koniec lipca najlepszą „8” graczy.