W dniach 10 - 11 października w szkockiej miejscowości Blairgowrie odbyły się Mistrzostwa Europy ECF w bikejoeringu. Znakomicie spisało się w nich trzech zawodników z Ełganowa. Igor Tracz wraz z Pussy nie miał sobie równych wśród seniorów. Wygrał zarówno pierwszy, jak i drugi etap jazdy indywidualnej na czas. Drugiego na mecie Marka Długołęckiego i trzeciego Belga Jerome Lafourte wyprzedził aż o 23,3 s. W zawodach juniorów liczyło się trzech zawodników: dwóch z Ełganowa: Łukasz Hennig z Octo oraz Oskar Trzoska z Dodą oraz Korneliusz Bieliński ze Skarszew. Po pierwszym przejeździe Łukasz prowadził, Korneliusz był drugi ze stratą 13,8 s a Oskar trzeci - aż o 53,8 s za zwycięzcą. W drugim natomiast było odwrotnie - to Oskar wygrał, tuż za nim ze stratą 1,7 s Korneliusz i ze stratą 7,5 s. Ostatecznie Mistrzem Europy został Łukasz Hennig, który wyprzedził o 8,1 s Korneliusza Bielińskiego i o 46,3 s Oskara Trzoskę. Naszym zawodnikom gratulujemy, a Igorowi Traczowi życzymy podobnego sukcesu na Mistrzostwach Świata, na które wybiera się już w piątek. Zawody te odbędą się w dniach 30.10. - 1.11. w kanadyjskiej miejscowości Bristol.