Ostatnią imprezą sportową, podczas której można było zdobyć punkty do Współzawodnictwa Sołectw były Mistrzostwa Gminy w futsalu. Mimo, że startowało w nich 14 drużyn, to punkty zdobyło 9 sołectw. W tylu bowiem drużynach występowali zawodnicy wyłącznie z jednego sołectwa. Punkty zdobyły następujące sołectwa: Czerniewo – 30 pkt, Kleszczewo – 27 pkt, Kłodawa – 24 pkt, Trąbki Wielkie – 22 pkt, Domachowo – 21 pkt, Sobowidz – 21 pkt, Trąbki Małe – 21 pkt i Drzewina – 18 pkt.
W grudniu wiele sołectw organizowało imprezy własne, za które również można otrzymać punkty. Zgłoszenia nadeszły z 5 sołectw: Błotni, Cząstkowa, Gołębiewka, Trąbek Wielkich, Warcza i to one zdobyły po 5 pkt.
Wyniki te w Klasyfikacji Współzawodnictwa Sołectw nic nie zmieniły na czołowych pozycjach (1 – 7) oraz na ostatnich (23 – 25). Niewielkie przetasowania nastąpiły w środku stawki. Awans zanotowały 4 sołectwa: Kłodawa z 9 na 8, Czerniewo z 13 na 10, Warcz z 18 na 17, Cząstkowo z 22 na 20, a spadek 7 sołectw: Mierzeszyn z 8 na 9, Ełganowo z 9 na 11, Gołębiewo Wielkie z 11 na 12, Gołębiewo Średnie z 12 na 13, Klępiny z 17 na 18, Zła Wieś z 20 na 21, Graniczna Wieś z 20 na 22.
25. Łaguszewo – 24 pkt
Jednak to jeszcze nie koniec Współzawodnictwa. Punkty będzie można jeszcze zdobywać w dwóch konkursach: Konkursie sołeckich kronik i w Konkursie sołeckich stron internetowych.
Także za zorganizowanie imprez własnych sołectwa mogą jeszcze zdobywać punkty. Przypominamy, że są one przyznawane na podstawie sprawozdania dostarczonego do GOKSiR najpóźniej 14 dni po ich zakończeniu.
W Mistrzostwach w futsalu uczestniczyło 105 piłkarzy. 44 spośród nich wystąpiło po raz pierwszy w tym roku we Współzawodnictwie Sołectw. Tak więc ilość uczestników Współzawodnictwa wzrosła z 604 do 648. Wśród nich znajduje się 211 zawodniczek i 437 (było 393) zawodników. Najwięcej jest ich: liczbowo z Trąbek Wielkich – 93 (6,17%), a procentowo – z Drzewiny – 29,17% (28 osób).
W Klasyfikacji Najwszechstronniejszych Zawodniczek zwyciężyła, podobnie jak w roku ubiegłym, Agnieszka Górska (15 pkt), przed swoją córką Heleną (11 pkt) i Aleksandrą Sadoch (9 pkt) (wszystkie z Trąbek Małych).
W Klasyfikacji Najwszechstronniejszych Zawodników zwyciężył, już po raz drugi, Mariusz Górski z Trąbek Małych (16 pkt), na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Pepliński z Domachowa (12 pkt), a trzecie miejsce zajął Julian Górski, syn Mariusza, z Trąbek Małych (11 pkt). Tyle samo punktów co Julian Górski miał także Piotr Kąkol i Tomasz Lewandowski (obaj z Drzewiny). O ich kolejności zadecydowała większa ilość wyższych miejsc w poszczególnych mistrzostwach.