W dniu 9 października 2016 r. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 26. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej mężczyzn. Udział w nich wzięło 7 drużyn, składających się z 46 osób. Zostały one podzielone na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Mecze trwały do dwóch wygranych setów do 25 punktów, w przypadku remisu trzeciego seta grano do 15. Następnie odbyły się mecze półfinałowe z udziałem drużyn, które zajęły 1. i 2. miejsca w grupach „na krzyż”. Zwycięzcy tych meczów zmierzyli się w finale, a przegrani w meczu o 3. miejsce. O 5. miejsce natomiast zagrały zespoły, które zajęły 3. miejsca w grupach.
Podobnie jak w pięciu poprzednich mistrzostwach najlepsi okazali się siatkarze z Sobowidza. W rozgrywkach grupowych nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywali. Trąbki Wielkie ograli do 13 i 17, a Czerniewo w pierwszym secie wręcz zdeklasowali do 4, by w drugim secie wygrać już tylko do 23. I to grając w 5-osobowym składzie. Adrian Schuchardt uzupełnił skład dopiero w drugim secie półfinału. W półfinale Sobowidz grał z Gołębiewem Średnim. Do stanu 17 : 17 w obu setach gra była wyrównana.
Końcówka jednak należała do siatkarzy z Sobowidza i wygrywali oni do 20 i do 19. Także finał z Kaczkami trwał 2 sety, z tym, że były one bardzo różne. W pierwszym od początku do końca prowadził Sobowidz i wygrał do 17. W drugim siatkarze z Kaczek postawili się rywalom. Prowadzili 9 : 8, 12 : 11, 15 : 12, a nawet 21 : 20, nie utrzymali jednak tego prowadzenia i przegrali seta 23 : 25, i cały mecz 0 : 2. Tak więc Sobowidz wygrał Mistrzostwa bez straty seta. Drugie miejsce zajęły Kaczki, a trzecie – Gołębiewo Średnie. Drużyny te wystąpiły w następujących składach:
Sobowidz - Paweł Fedak, Adrian Schuchardt, Paweł Schuchardt, Robert Wiśniewski, Mariusz Wiśniewski, Bartek Bruchmann,
Kaczki - Dariusz Pettke, Dariusz Szczukowski, Sebastian Buga, Paweł Blejder, Wojciech Paszylk,
Gołębiewo Średnie - Michał Klemm, Tomasz Szatkowski, Damian Grabowski, Radosław Grabowski, Daniel Potratzki, Mateusz Łabuński.
Puchary i medale najlepszym wręczał Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński.