W dniu 23 października 2016 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 26. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej kobiet. Udział w nich wzięło 8 drużyn składających się z 49 zawodniczek. Z zespołów utworzono dwie grupy: I – Domachowo, Kaczki, Sobowidz i Trąbki Małe, a II – Drzewina, Gołębiewo Średnie, Mierzeszyn i Trąbki Wielkie. Z pierwszej do półfinału zakwalifikowały się siatkarki z Sobowidza, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta oraz z Domachowa, które zwyciężyły Kaczki 2 : 1 i  Trąbki Małe 2 : 0. W drugiej doszło do ciekawej sytuacji. Aż trzy drużyny (Gołębiewo Średnie, Mierzeszyn i Trąbki Wielkie) uzyskały bowiem nie tylko taką samą ilość punktów, ale i wygranych i przegranych setów. O awansie do półfinału zadecydować więc miała różnica między wygranymi i przegranymi „małymi” punktami. I zadecydowała, bo najlepszą w/w różnicę miało Gołębiewo Średnie, ale tylko o pierwszym miejscu. Dwie kolejne drużyny uzyskały bowiem taką samą różnicę wygranych i przegranych „małych” punktów. W związku z tym, że w bezpośrednim pojedynku Mierzeszyna i Trąbek Wielkich zwyciężyła ta pierwsza drużyna zajęła ona drugie miejsce w grupie i znalazła się wśród czterech najlepszych zespołów Mistrzostw. Mecze półfinałowe były bardzo emocjonujące. Siatkarki z Sobowidza co prawda wygrały 2 : 0 z Mierzeszynem, ale w pierwszym secie straciły 20, a w drugim 19 punktów. Natomiast Gołębiewo Średnie po przegranym pierwszym secie do 19, dopiero w dwóch następnych (do 14 i do 10) zapewniło sobie zwycięstwo.
Finał między Sobowidzem a Gołębiewem Średnim rozpoczął się od prowadzenia Sobowidza 6 : 0. Potem było jeszcze 11 : 9, ale od tego wyniku siatkarki z Gołębiewa Średniego zdobyły w tym secie tylko dwa punkty i przegrały go 11 : 25. Wydawało się, że w drugim secie będzie podobnie. Jednak role się odwróciły. To Gołębiewo Średnie prowadziło przez cały set różnicą kilku punktów i ostatecznie wygrało 25 : 22. Trzeba było więc rozegrać trzeci set. Był on podobny do pierwszego. Sobowidz rozpoczął od 7 : 0, potem było jeszcze 10 : 5, 12 : 9, 14 : 11 i ostatecznie 15 : 12. Mistrzyniami Gminy Trąbki Wielkie zostały więc, i to po raz piąty z rzędu, siatkarki z Sobowidza. W mistrzowskiej drużynie zagrały: Agnieszka Pettke, Aleksandra Witoń-Szeremeta, Julia Laskowska, Helena Schuchardt, Weronika Bruchmann i Kamila Szymczyk. Natomiast Gołębiewo Średnie reprezentowały: Julia Zielińska, Paulina Cierocka, Martyna Grabowska, Martyna Hennig, Weronika Turzyńska i Katarzyna Goczkowska. W meczu o trzecie miejsce Mierzeszyn pokonał Domachowo w dwóch setach do 21 i 11. Brązowe medale otrzymały: Martyna Pliszczyńska, Andżelika Szuba, Natalia Kobrzyńska, Agnieszka Leszka, Natalia Przytarska, Klaudia Brzeska. Kolejne miejsca w Mistrzostwach zajęły: Kaczki, Trąbki Wielkie, Drzewina i Trąbki Małe.