Z 19 pucharami wróciły z 14. Mistrzostw Karate Pomerania Cup w Gdyni osoby trenujące w sekcji GOKSiR. Zawody przeprowadzono w trzech konkurencjach indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych (od 5 do 16 lat) osobno dla dziewcząt i chłopców: kata (wykonanie form ćwiczebnych karate), kumite na wesoło, czyli walka polegająca na trafieniu „makaronem” trzymanym w jednym ręku w korpus rywala oraz tor przeszkód, podczas którego zawodnicy wykonują równolegle przewrót, przejście pod przeszkodą, slalom, przełożenie szarfy i bieg na linię startu. W tej pierwszej konkurencji wygrały: Milena Knie i Weronika Kuta, drugie miejsce zajął – Wiktor Knie, trzecie – Klaudia Pakulska i Jakub Makarewicz, a czwarte - Oliwier Kiciński. W tej drugiej konkurencji zwyciężyła Weronika Kuta, drugie miejsce zajął: Wiktor Knie, trzecie – Klaudia Pakulska, Jakub Makarewicz i Mateusz Łopuch, a na czwartym uplasował się Oliwier Kiciński. W trzeciej konkurencji najlepszą okazała się Klaudia Pakulska, a na drugim stopniu podium stanęła Milena Knie.
Rywalizowano również w drużynowej konkurencji kata, gdzie oceniana była, oprócz techniki i dynamiki, także synchronizacja wykonania w zespole 3-osobowym.
W rywalizacji tej nasze zespoły wypadły znakomicie. Zarówno dziewczęta: Milena Knie, Weronika Kuta i Klaudia Pakulska, jak i chłopcy: Wiktor Knie, Mateusz Łopuch i Jakub Makarewicz, zajęli pierwsze miejsca. Wszyscy, którzy zajęli miejsca „medalowe” otrzymali pamiątkowe puchary. Jeden przekazany został dla GOKSiR za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. W Zawodach uczestniczyło ponad 60 osób z trzech klubów: Bassai Rumia, Taktical Bushido Pogórze, Zanshin Karate Gdynia i naszej sekcji.
Członkowie sekcji karate trenują dwa razy w tygodniu w Sali gimnastycznej w Trąbkach Wielkich we wtorki i czwartki w godzinach 16.00 – 17.00. Zarówno chłopców, jak i dziewczęta serdecznie zapraszamy. Szczegółowych informacji o prowadzonych zajęciach udziela trener Zbigniew Świerk (nr tel. 500 415 775).