Szósty, przedostatni, turniej w ramach akcji "Wakacyjne wtorki z tenisem stołowym" zorganizowanej przez GOKSiR Trąbki Wielkie i Kosynier Sobowidz odbył się w Świetlicy w Błotni w dniu 22 sierpnia 2017 roku. Zgromadził on 13 młodych miłośników ping ponga. Nadal niepokonany w naszym cyklu jest Patryk Pętlak z Sobowidza. W ćwierćfinale bez problemów ograł on Wiktora Lewandowskiego z Drzewiny. W półfinale z Piotrem Kąkolem z Drzewiny nie miał już tak łatwo. Jednak tylko w pierwszym secie, w którym prowadził 7 : 5, 8 : 7 by wygrać 11 : 8. W drugim secie panował niepodzielnie i zanosiło się na wygraną do zera, bo było już 9 : 0, ale set ten zakończył się wynikiem 11 : 1. W finale po raz trzeci spotkał się z Kajetanem Grzesiukiem z Klępin. W Gołębiewku pokonał go 11 : 9, 13 : 11, a w Klępinach 11 : 6, 11 : 5. W Błotni emocje były tylko w pierwszym secie. Patryk co prawda prowadził 4 : 2, 6 : 3, 7 : 5, 8 : 6 i nawet 10 : 7, by przegrać trzy piłki setowe i zrobiło się 10 : 10. Potem to Kajetan prowadził 11 : 10 i 12 : 11 i nie wykorzystał dwóch piłek setowych. W końcówce lepszym okazał się jednak Patryk wygrywając trzy kolejne piłki i set zakończył się wynikiem 14 : 12. W drugim secie tylko początek był wyrównany, było 2 : 2, potem przeważał już Patryk prowadząc 5 : 2, 8 : 3 i ostatecznie wygrał 11 : 4. W meczu o 3. miejsce Bartosz Pawlukiewicz z Sobowidza pokonał Piotra Kąkola z Drzewiny 11 : 7. Jak po każdym turnieju wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale - tym razem z rąk Radnego Gminy Trąbki Wielkie Andrzeja Klonowskiego.