W dniu 9 czerwca 2018 roku (sobota) odbędzie się 3. Edycja Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” imienia profesora Szymona Pawłowskiego. Patronat nad Konkursem sprawują: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol oraz Zespół Marko Marković Brass Band. Celem Konkursu jest popularyzacja gry na trąbce wśród dzieci i młodzieży, konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń pedagogicznych, podnoszenie poziomu i nauczania gry na trąbce, szerzenie kultury muzycznej w środowiskach lokalnych i promocja Gminy Trąbki Wielkie.
W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas trąbki wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla trębaczy.
Uczestnicy Konkursu klasyfikowani będą w dwóch grupach wiekowych:
- I grupa – uczniowie urodzeni w 2008 roku i młodsi,
- II grupa – uczniowie urodzeni od 2004 roku do 2007 roku.
Przesłuchania Konkursowe odbędą się w Szkole Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich przy ulicy Sportowej 2 i będą otwarte dla publiczności.
Uczestnicy Konkursu prezentować będą dowolny repertuar obejmujący jeden lub więcej utworów muzycznych z akompaniamentem.
Czas prezentacji nie powinien przekroczyć:
- 4 minuty dla grupy I,
- 6 minut dla grupy II.
Program można wykonywać z nut.
Uczestnicy Konkursu występują z własnym akompaniatorem.
Oceny uczestników Konkursu dokona Jury składające się z pedagogów – trębaczy powołanych przez Organizatorów. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.
Udział w Konkursie jest bezpłatny.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a laureaci nagrody rzeczowe.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do udziału w biciu Rekordu Polski w jednoczesnej grze na trąbkach, który odbędzie się przed ogłoszeniem wyników Konkursu. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy także wszystkich nauczycieli, których uczniowie wezmą udział w Konkursie, a także wszystkich trębaczy. Zagrany zostanie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Nuty w dwóch wersjach znajdują się poniżej. Wybór jednej z nich należy do trębaczy i uzależniony jest od możliwości danej osoby.
Zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy przesyłać do dnia 19.05.2018 roku na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Konkursu Kamilem Kruczkowskim:
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , nr tel. 511 354 010.

Konkurs Trąbkowy - regulamin
Konkurs Trąbkowy – karta zgłoszenia
Konkurs Trąbkowy – dane osobowe
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja I
Konkurs Trąbkowy – nuty wersja II

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN