W dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) o godzinie 18.15 na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się, w ramach 15. Biesiady "Trąbki w Trąbkach", próba pobicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach.
Wykonywany będzie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie (kompozycja ta okazała się najlepsza spośród 85 zgłoszonych do Konkursu Kompozytorskiego zorganizowanego pod patronatem JE Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Macieja Sobczaka w 2015 roku), którego autorką jest Joanna Szymala z Akademii Muzycznej w Katowicach. Próbę pobicia Rekordu Polski obserwował będzie przedstawiciel Biura Rekordów z Poznania. W 2016 roku wystąpił w Trąbkach Wielkich chór trąbek składający się z 41 osób, ale był to wynik nieoficjalny. W 2017 roku, już w obecności przedstawiciela Biura Rekordów, został ustanowiony Rekord Polski wynikiem 92 trębaczy. W ubiegłym roku trębaczy było już 102. W dniu 15 czerwca 2019 roku liczymy na lepszy wynik, ale do Rekordu Świata (1166 trębaczy) ustanowionego w Stanach Zjednoczonych jeszcze się chyba nie zbliżymy.
W chórze trąbek wystąpią uczestnicy Konkursu Trąbkowego "Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich", który odbywał się będzie w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich. Zagrają także ich opiekunowie i jurorzy, a wśród nich Przewodniczący Jury - znakomity trębacz - solista i kompozytor z Izraela Tamir Akta. Nie zabraknie także artystów występujących podczas Biesiady "Trąbki w Trąbkach". Na ich czele stanie Łukasz Golec z Zespołu Golec uOrkiestra.
Apelujemy także do wszystkich osób umiejących grać na trąbce o przybycie do Trąbek Wielkich i o udział w pobiciu Rekordu Polski. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzyma okazały pamiątkowy medal. Będzie miał także ogromną satysfakcję z pobicia Rekordu Polski, a dodatkową nagrodą dla wszystkich będzie koncert Zespołu Golec uOrkiestra. Serdecznie zapraszamy.

Konkurs trąbkowy - Hejnał 1
Konkurs trąbkowy - Hejnał 2

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN