W dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się 15. Biesiada „Trąbki w Trąbkach”.
Jej program jest następujący:
15.00 Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice
15.15 Występ dzieci i młodzieży z Gminy Trąbki Wielkie
18.00 Uroczyste otwarcie Biesiady
18.15 Próba bicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej
osób grających jednocześnie na trąbkach
18.30 Ogłoszenie wyników Konkursu Trąbkowego „Mały
Trębacz w Trąbkach Wielkich”
19.00 Wręczenie nagród za Współzawodnictwo Sołectw 2018
19.30 Występ Zespołu GDAŃSK JUNIOR BRASS
20.30 Losowanie nagród głównych w loterii fantowej
21.00 KONCERT ZESPOŁU GOLEC uORKIESTRA
22.30 Występ Teatru Ognia TARO
22.45 Zabawa taneczna z Zespołem GALA
01.00 Zakończenie Biesiady

Imprezę rozpocznie przemarsz ulicami Trąbek Wielkich od Poczty na Stadion Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach od 1 marca 2006 roku. Liczy 22 członków w wieku od 6 do 27 lat. Swoimi występami uświetnia uroczystości lokalne, powiatowe oraz wojewódzkie. Ale nie tylko w maju bowiem koncertowała w Norwegii. Dyrygentem Orkiestry jest Marcin Malesa.

Po nich zaprezentują się przedszkolaki z Trąbek Wielkich i Sobowidza. Następnie przedstawiciele sekcji GOKSiR: tanecznej, break dance i piosenki estradowej.

O godzinie 18.00 odbędzie się próba bicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach. W 2016 roku jednocześnie na trąbkach grało 44 trębaczy, w 2017 roku było ich 92, w 2018 roku – 102.  W tym roku liczymy na jeszcze lepszy wynik. Trębacze grać będą Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Całe wydarzenie obserwować będzie przedstawiciel Biura Rekordów z Poznania.

Następnie odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 4. Ogólnopolskiego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego. Patronat nad Konkursem objął nie tylko Wójt Gminy Trąbki Wielkie, ale także Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Gdański Stefan Skonieczny oraz Golec uOrkiestra. Planowane są także występy laureatów.

Na scenie odbędzie się jeszcze jedna uroczystość. Otóż wręczone zostaną puchary i dyplomy zwycięzcom Współzawodnictwa Sołectw 2018 zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Nagrody odbiorą sołtysi następujących miejscowości: Trąbki Wielkie, Kaczki, Czerniewo, Trąbki Małe, Ełganowo, Mierzeszyn, Domachowo, Sobowidz, Gołębiewo Wielkie i Pawłowo. Wyróżnienia otrzymają także następujące osoby: Agnieszka Górska, Michalina Perka, Justyna Perka, Irena Kuchnowska, Marlena Żmuda, Nikola Wińska oraz Filip Żmuda, Hubert Hałun, Władysław Kanka, Przemysław Perka, Sebastian Buga i Grzegorz Wiński.

O godzinie 19.30 planowany jest występ Zespołu GDAŃSK JUNIOR BRASS. Jest to formacja (4 trąbki, 3 rogi, 4 puzony, tuba, perkusja, fortepian), która istnieje od 2015 roku i przede wszystkim wykonuje opracowania dobrze brzmiącej muzyki z różnych epok i stylów. Są to zarówno powszechnie cenione dzieła muzyki klasycznej, jak i znane przeboje muzyki popularnej, w tym wiele piosenek, aranżacje tematów jazzowych, filmowych, a także piosenek doskonale znanych z filmów animowanych.
Zespół jest prowadzony przez doświadczonego kameralistę, wykładowcę w klasie puzonu, aranżera i kompozytora Tadeusza Kassaka. W próbach i koncertach zespołu biorą udział studenci wszystkich lat Akademii Muzycznej w Gdańsku a także absolwenci tej Uczelni. Jak dotąd na koncertach zespołu można było usłyszeć m.in. dzieła: J.S. Bacha, M.A. Charpentiera, G.F. Händla, P. Mascagniego, E. Morricone, przeboje zespołów: ABBA, The Beatles, Blood, Sweat and Tears, Czerwone Gitary, Skaldowie, Queen, a także piosenki z filmów „Król lew”, „Kraina lodu”, „Zaplątani”.

W czasie imprezy zorganizowana zostanie loteria fantowa. Dochód ze sprzedaży losów przeznaczony będzie na sfinansowanie wyjazdu na kolonie w góry dla dzieci z terenu Gminy Trąbki Wielkie. Oczywiście każdy los w cenie 5 zł wygrywa. Będzie można wygrać m.in.: talony na okresowy przegląd techniczny samochodu osobowego, kosmetyki, książki, artykuły spożywcze, zabawki, kubki, talony do fryzjera, talony do pizzerii, kwiaty doniczkowe, karmę dla zwierząt, koszulki, karnety do Postołowo Golf Clubu, pendrivy, sprzęt sportowy itp. Wśród wszystkich, którzy kupią losy rozlosowane zostaną nagrody główne. Będą to m.in.: telewizor, rower, talon na kurs językowy i talon na rolety. Losowanie nagród głównych planowane jest na 20.30.

Gwiazdą Imprezy będzie Zespół GOLEC UORKIESTRA.
Jest to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.
Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki m.in. „Lornetka”, „UFO” czy niezwykle elektryzująca „Crazy is my live”, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu.
W 2000 roku zespół potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą, noszącą tytuł „Golec uOrkiestra 2”. Osiągnęła ona status poczwórnej platyny, a jej sztandarowe „Ściernisco” przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Żartobliwy, pełen wiary i optymizmu tekst refrenu cytował nawet prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu podczas oficjalnej wizyty w Polsce w 2002 roku. Z „Dwójki” pochodzą również żartobliwe „Słodycze” oraz zagrzewająca do walki i dedykowana Adamowi Małyszowi piosenka „Zwycięstwo”.
W 2002 przyszła kolej na „Trójkę”, z której pochodzą ogniste „Pędzą konie” oraz pełne życiowej mądrości „Kto się ceni”, za którą zespół otrzymał nagrodę Dragona przyznawaną przez radio RMF FM. Również „Golec uOrkiestra 4” (2004) i „Golec uOrkiestra 5” (2009) udowodniły, że braciom Golec pisanie przebojów przychodzi niezwykle łatwo. To z tych albumów pochodzą takie utwory, jak „Nie ma nic”, „Góralskie tango”, „Wujek Louis song” czy „Życie jest muzyką”.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Zespół otrzymał również „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.
W  2012 roku bracia otrzymali Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za propagowanie i działanie na rzecz rozwoju rodzimej kultury”. Tym samym doceniona i  uhonorowana została utworzona przez braci w 2003 roku Fundacja Braci Golec zajmująca się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej.
Ogromnym sukcesem zakończył się także jubileuszowy 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku. W konkursie Super Premier za piosenkę „Młody maj” zespół otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody tego konkursu, w tym nagrodę główną – Super Premierę im. H. Musioła, udowadniając tym samym, że niezmienna od lat wysoka forma artystyczna nie odstępuje zespołu ani o krok.
Z okazji 15-tych urodzin zespół wydał nowy, dwupłytowy album zatytułowany „The best of Golec uOrkiestra”, będący podsumowaniem dotychczasowego dorobku oraz „Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej” (CD + DVD), będący rejestracją wyprodukowanego z dużym rozmachem i emitowanego przez Telewizję Polsat, bożonarodzeniowego koncertu zespołu na Jasnej Górze. Pierwszy z nich w błyskawicznym tempie osiągnął status platynowej płyty, a drugi podwójnej platyny, co pokazuje, że artystyczne poczynania zespołu cieszą się wciąż niegasnącym zainteresowaniem.
Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do  oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.
Początek koncertu godzina 21.00.

Na pewno wydarzeniem będzie także występ Teatru Ognia TARO. Tworzy go grupa artystów z Trójmiasta od wielu lat zajmujących się sztuką cyrkową, a w szczególności umiejętnością władania ogniem. Do pokazów oprócz licznych, podpalanych rekwizytów, używają też świetnie komponującej się z ogniem pirotechniki scenicznej. Ich występy rozgrzewają i zachwycają. To wydarzenie rozpocznie się o godzinie 22.30.

W godzinach 22.45 – 1.00 do tańca grał będzie Zespół muzyczny GALA.  Prezentuje on muzykę dla wielu pokoleń. Wykonuje znane przeboje w nietuzinkowych aranżacjach, przez co zapada w pamięć uczestników imprez. Wystąpi on w rozszerzonym o sekcję dętą składzie.

Na dzieci oczekiwać będą urządzenia rekreacyjne (wesołe miasteczko). Na pewno długie kolejki utworzą się przy bezpłatnych atrakcjach: wspinanie na ścianę mobilną, wykonywanie garnków i malowanie twarzy. Prowadzona będzie także akcja "Sadzonki za odpady". Polegać będzie ona na tym, że każdy kto przyniesie do namiotu Gminy Trąbki Wielkie odpady (10 puszek aluminiowych, 5 kg makulatury, 1 szt. drobnego sprzętu elektrycznego, 10 szt. opakowań szklanych, 10 szt. butelek PET, 10 szt. baterii/akumulatorków, 5 szt. żarówkę/świetlówek) otrzyma jedną sadzonkę do posadzenia w ogródku. Atrakcji nie zabraknie także na stoiskach umiejscowionych wokół boiska. Natomiast w GOKSiR odbywać się będzie wyprzedaż pomarketowa.
Zapraszamy.
  ZAPRASZAMY NA 15. BIESIADĘ TRĄBKI W TRĄBKACH
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN