W dniu 12 lipca 2019 roku (piątek) o godzinie 14.00 w sali GOKSiR odbędzie się spektakl Teatru Blaszany Bębenek pt. "Dzwonnik z Notre Dame".
Jest to spektakl na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku inspirowany filmem animowanym Disneya z 1996 roku. Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców, podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.
W spektaklu można usłyszeć cztery utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz z wybraną dorosłą osobą z publiczności. Zastosowane będą trzy zmieniające się kurtyny. Przedstawienie jest wesołe oraz przystępne dla najmłodszych.
Postaci: Quasimodo, Sędzia Frollo, Esmeralda, Kapitan, Cyrkowiec
Przedstawienie pokazuje, aby pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie.
Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka.
W spektaklu bierze udział dwoje aktorów.
Czas trwania – 40 minut.
Zapraszamy.
  12.07.2019 SPEKTAKL PT. DZWONNIK Z NOTRE DAME
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN