Już tradycyjnie, w drugą niedzielę września, czyli w tym roku - 10, odbędą się Dożynki Archidiecezjalno-Samorządowe. Miejscem głównych uroczystości będzie plac przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich. O godzinie 12.00 rozpocznie się tam Msza św. koncelebrowana przez kapłanów przybyłych z pielgrzymkami z parafii dekanatów: Trąbki Wielkie, Kolbudy i Pruszcz Gdański, którą przewodniczył będzie Ks. Infułat Henryk Kilaczyński. Rozstrzygnięty będzie wtedy konkurs koron żniwnych.
Po nabożeństwie ok. godz. 14.00 odbędzie się procesja z wieńcami dożynkowymi na Stadion.

Procesja prowadzona będzie przez Miejską Orkiestrę Dętą w Lubawie.
Orkiestra ta została powołana 1 lutego 2000 roku. W skład Orkiestry wchodzą muzycy z terenu miasta i gminy Lubawa. Każdego roku Orkiestra gra kilkadziesiąt koncertów z okazji świąt państwowych kościelnych i okolicznościowych. Zespół bierze także udział w koncertach i festiwalach zdobywając czołowe miejsca. Do największych osiągnięć należy 3. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bułgarii oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Heimendorfie w Niemczech. Lubawska Orkiestra współpracuje także z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej i aktorskiej. Są to m.in. Anthony Floyd, Thomas Glanc,  Bovska, Grubson, L.U.C, Mirosław Baka, Teresa Lipowska i wielu innych. Celem Miejskiej Orkiestry Dętej z Lubawy jest krzewienie tradycji i kultury muzycznej.

Uroczyste otwarcie Biesiady Dożynkowej planowane jest na 14.15.

Następnie, o godzinie 14.30 ponownie, tym razem na scenie i w repertuarze rozrywkowym, wystąpi Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy.

O godzinie 15.00 na scenie wystąpią dzieci z gminnych placówek oświatowych.

Na 16.30 planowany jest występ Edzia RAP. Wystąpił on już w Trąbkach Wielkich w Sali GOKSiR i zrobił furorę. Młodzież była zachwycona. Mamy nadzieję, że i na Biesiadzie Dożynkowej będzie podobnie. Edzio, czyli Piotr Bylina, gdańszczanin, freestylowiec, tiktoker i influencer. Uczestnik Fame MMA. Zanim stał się popularnym internetowym twórcą, był jednym z najlepszych raperów wolnej formy improwizacji raperskiej na żywo, czyli bez wcześniejszego przygotowania. Stoczył wiele bitew „na mikrofony", które polegały na walce na słowa, frazy i rymy. Choć Edzio we freestyle'u zdobył wiele cenionych w świecie hip-hopowego podziemia nagród, to realny rozgłos i sławę dała mu platforma TikTok. Nowe możliwości sprawiły, że wymyślony przez niego cykl „trzy słowa generator", czyli krótkie filmiki w komediowym klimacie opisujące sceny z życia codziennego, szybko stał się hitem. To za sprawą TikToka mógł odrzucić pracę na etacie i skupić się na rozwoju kariery.
Edzio wykorzystuje swoją karierę w mediach społecznościowych, by rozwijać się muzycznie. Tworzy nowe utwory, którymi dzieli się z fanami w internecie, oraz bierze udział w imprezach rozrywkowych. Ma za sobą także debiut w filmie. Był to erotyczny thriller pt. „Pokusa”. W sierpniu zachwycił prowadzących „Dzień Dobry TVN”.

Fani Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Gryf z Trąbek Wielkich mogą szykować się na godzinę 17.30. Wtedy to panowie ćwiczący na co dzień w GOKSiR zaśpiewają doskonale znane wszystkim przeboje muzyki rozrywkowej. Kierownikiem zespołu jest Ryszard Budzyński, a dyrygentem – Jerzy Stelmański.

O 18.30 zaprezentuje się Zespół Switch Mode.
Zespół ten to instrumentalna grupa muzyczna z Trójmiasta, wprowadzająca na rynek muzyczny ideę tworzenia brzmień generowanych z instrumentów smyczkowych, wykorzystująca paletę barw elektrycznych skrzypiec, elektrycznej wiolonczeli oraz perkusji. Stwarza to niepowtarzalny i energetyzujący klimat w interakcji z publicznością. Nowoczesna aranżacja autorskich utworów i znanych coverów oraz połączenie jej z ciekawymi brzmieniami wygenerowanymi przez przetworniki i elektroniczne efekty,  to przepis na niezapomniane doznania muzyczne. Zespół Switch Mode wykonuje muzykę od baroku do pop, funky czy współczesnych nurtów jazz-rockowych.  Wszystko wplecione w świat dźwięku zaaranżowany dla instrumentów smyczkowych. Zespół znajduje słuchaczy w każdym wieku, ze względu na szeroki wachlarz stylów muzycznych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół Switch Mode koncertuje na dużych scenach, jak i w kameralnych klubach, sprawdza się również jako support koncertów lub atrakcja artystyczna na eventach  firmowych. Jego liderem jest mieszkaniec Mierzeszyna Przemysław Mazur, który jest jednocześnie skrzypkiem w Cappelli Gedanensis.

Na 19.30 publiczność czekała będzie z zapartym tchem. Wtedy to rozlosowane zostaną nagrody główne w loterii fantowej. Wśród nich m.in. nagroda Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola, czyli hulajnoga, nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego – rower. HADM Gramatowski ofiarował voucher na godzinny rejs dla 12 osób po wodach rzeki Elbląg katamaranem Hadmówka, firma EuroDom z Gdańska – wysokiej jakości belgijski dywan marki Ragolle o wymiarach 200 x 290, Centrum Stomatologii Nowoczesnej AS Sprusińscy z Trąbek Wielkich – dziecięcy rower. Nagród będzie jeszcze więcej.

O 20.00 wystąpi Gwiazda tegorocznej Biesiady Dożynkowej, czyli Zespół BAYERA. Jest to jeden z czołowych polskich zespołów disco polo/dance, który powstał w 2014 roku Jego utwory możemy usłyszeć codziennie we wszystkich komercyjnych kanałach telewizyjnych czy radiowych związanych z muzyką taneczną. Jego hity, które każdy zna to: „Obrączki szczerozłote” (43 mln), „Popłyniemy” (40 mln wyświetleń), „Ta szalona dziewczyna” (21 mln wyświetleń) i „Wyjątkowa miłość” (14 mln wyświetleń) i wiele innych znanych utworów! Dowodem na sukcesy muzyczne są liczne platynowe i złote płyty przyznane oficjalnie przez ZPAV. Sukcesem świadczącym o klasie zespołu są również występy na znanych trasach koncertowych: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021 Mrągowo oraz Chełm i 2022 Augustów, a także Roztańczony PGE Narodowy.
Koncert to show wokalno-taneczne trwające około 60 minut. Na scenie można zobaczyć Radka Kudelskiego – charyzmatycznego lidera i wokalistę zespołu oraz tancerki tańczące układy taneczne. Taki team tworzy razem przebojowe dla ucha, jak i dla oka show.

O 21.00 ogłoszone zostaną wyniki Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w strzelectwie, a następnie wręczenie medali i pucharów.

Ostatnim punktem programu Biesiady Dożynkowej o godzinie 21.15 będzie występ Teatru Ognia Manipura z Gdańska. Jest to duet artystów specjalizujących się w tańcu z ogniem i światłem. Tworzą pokazy FireShow i LedShow w oparciu o autorskie pomysły. Wykorzystują do tego ogniowe i ledowe rekwizyty kuglarskie, pirotechnikę sceniczną oraz profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Występowali m.in. na: Jarmarku Dominikańskim, Nocy Muzeów, Nocy Kupały, Festiwalu Ognia i Światła, weselach, urodzinach lub imprezach prywatnych. Przez ostatnie 8 lat wystąpili na setkach eventów.

Biesiada Dożynkowa zakończy się o godzinie 21.30.

Biesiadzie towarzyszyć będzie wiele wydarzeń.

Jedno z nich to loteria fantowa. Przygotowanych zostanie 500 losów w cenie 10 zł, które będzie można kupić w namiocie zainstalowanym na stadionie. Oczywiście każdy los wygrywa, a do tego będzie można wygrać jedną z wielu cennych nagród głównych. Dochód z loterii przeznaczony zostanie na rehabilitacje i specjalistyczne leczenie przewlekle chorej 5-letniej Zuzanny Bednarskiej z Cząstkowa.

Z kolei na Orliku, na boisku do koszykówki, w godzinach 14.00 - 19.00 odbędą się  Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w strzelectwie.
Rywalizować będzie można w 8 kategoriach wiekowych:
a) młodziczki i młodzicy (rocznik 2010 – 2007),
b) juniorki i juniorzy (rocznik 2006 – 2003),
c) seniorki i seniorzy (rocznik 2002 – 1959),
d) weteranki i weterani (rocznik 1958 i starsi).
Strzelanie odbywać się będzie z karabinku pneumatycznego z odległości 10 m. Zawodniczki i zawodnicy oddadzą najpierw po 3 strzały próbne, a następnie do tej samej tarczy kolejnych 7 strzałów. Wszystkie 10 strzałów liczyć się będzie do klasyfikacji.

Różnorodne stoiska zapewnią sporo radości i zadowolenia. Będą stoiska wielu instytucji, z gastronomią m.in. KGW Gołębiewko, z zabawkami i wiele innych. Na pewno długie kolejki utworzą się przy bezpłatnych atrakcjach do: Wesołego Miasteczka, mobilnej ścianki wspinaczkowej, kuchni polowej z grochówką i malowania twarzy.
Serdecznie zapraszamy.

A oto program Dożynek:
12.00 Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Maryjnym
14.00 Przemarsz na stadion
14.15 Uroczyste otwarcie Biesiady Dożynkowej
14.30 Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie
15.00 Występ dzieci z gminnych placówek oświatowych
16.00 Pokaz tańca towarzyskiego
16.30 EDZIO RAP
17.30 Występ Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Gryf Gminy Trąbki Wielkie
18.30 SWITCH MODE
19.30 Losowanie nagród głównych w loterii fantowej
20.00 BAYERA
21.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w strzelectwie
21.15 TEATR OGNIA MANIPURA
21.30 Zakończenie Biesiady
  10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10.09.2023 DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN