Ukazał się 31. numer kwartalnika artystyczno-historycznego „Neony – Tożsamość”. Podobnie jak i w każdym innym numerze znalazły się w nim artykuły dotyczące Gminy Trąbki Wielkie.
Są dwa artykuły Dariusza Dolatowskiego: pt. „Płk Władysław Doenhoff właściciel Ełganowa i Gołębiewa Wielkiego w gminie Trąbki Wielkie – bohater odsieczy wiedeńskiej 1683 roku. In memoria w 340. rocznicę” (strona 39) i  „Leon Józef Soyke (1918-1978) uczestnik bitwy o Monte Cassino z Sobowidza w gminie Trąbki Wielkie” (strona 43-45). Jest także informacja wraz ze zdjęciami o Grupie Teatralnej „Menopauza” działającej przy GOKSiR.
W numerze tym znajduje się również zdjęcie obrazu olejnego na płótnie pt. Janek” Ilony Roszak z Trąbek Wielkich (strona 22) i zdjęcie dawnego przedszkola NSV w Trąbkach Wielkich z „Danziger Neueste Nachrichten” z numeru 183 z 1939 roku. (strona 41). Z kolei na stronie 16 można zapoznać się z wierszem, bez tytułu, Patrycji Fedak z Gołębiewa Średniego.
Zapraszamy do zapoznania się z tym numerem.
„Neony-Tożsamość” w wersji papierowej można dostać w Urzędzie Gminy w Trąbkach Wielkich i bibliotekach w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu i Mierzeszynie, a jego wersja elektroniczna znajduje się na stronie: powiat-gdanski.pl
Wydawcą kwartalnika jest Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin z Pruszcza Gdańskiego.
  JEST JUŻ 31. NUMER KWARTALNIKA „NEONY-TOŻSAMOŚĆ”
 
     
Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN