W dniu 17 marca br. w Hali Sportowej Gimnazjum odbyły się 4. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce kobiet. Udział w nich wzięły trzy drużyny: Ełganowo, Sobowidz i Trąbki Wielkie. Grały one systemem każda z każdą. Mecze trwały 2 x 8 minut, przy czym w ostatniej minucie drugiej połowy czas był zatrzymywany na przerwy w grze.
Zwyciężyły, już po raz trzeci z rzędu, zawodniczki z Sobowidza. Pokonały one rywalki z Trąbek Wielkich 26 : 4 i z Ełganowa 50 : 7. Wystąpiły w następującym składzie: Agnieszka Pettke, Magdalena Muszyńska, Monika Sulewska, Monika Kaczyńska, Aleksandra Witoń i Ewa Buga. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Monika Kaczyńska, oczywiście z Sobowidza. Ta sama koszykarka zdobyła także najwięcej punktów – 28.
W meczu decydującym o trzecim miejscu Trąbki Wielkie pokonały Ełganowo 18 : 4.