W dniu 14 kwietnia br. na boisku Orlik w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej piłki nożnej U-13 Rozstaje Cup pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Udział w nim wzięło 12 drużyn podzielonych na 4 grupy. Mecze eliminacyjne trwały po 10 minut, natomiast mecze o miejsca – 12 minut. Nieoczekiwanie najlepszym zespołem Turnieju została drużyna, grająca na własnym boisku, czyli Orzeł Trąbki Wielkie. Rozgrywki rozpoczęła ona od przegranej 0 : 2 z Czarnymi Pruszcz Gdański, ale nie grała źle w tym meczu. Po prostu zabrakło skuteczności – trzy 100% sytuacje miał Paweł Ziemann, a dwie Michał Wiński. W drugim meczu ze swoim imiennikiem z Gdyni skuteczność się poprawiła i obaj w/w piłkarze strzelili po dwie bramki wygrywając 4 : 0. Ozdobą tego meczu była bramka Michała zdobyta potężnym strzałem, po którym piłka uderzyła w poprzeczkę i odbiła się już za linią bramkową. Wyniki te pozwoliły piłkarzom z Trąbek Wielkich awansować z drugiego miejsca w grupie C do ćwierćfinału, w którym zmierzyli się z najlepszą drużyną grupy D – Karlikowo Sopot. W meczu tym błysnął Karol Szarmach, który zdobył dwie bramki i Orzeł, mimo, że przegrywał 0 : 1 pokonał rywali 2 : 1. W półfinale przeciwnikiem drużyny z Trąbek Wielkich był zespół ZS Nr 4 z Pruszcza Gdańskiego z dwoma podstawowymi piłkarzami Kadry Pomorze 2000. Niespodziewanie już w 3. minucie meczu objęli oni prowadzenie po „bombie” Michała Wińskiego z połowy boiska. Trzy minuty później w zamieszaniu podbramkowym drugą bramkę strzelił Fabian Niedźwiecki. Przeciwnicy rzucili się do ataku, ale stać ich było tylko na jednego gola strzelonego na 30 sekund przed końcem meczu. Tak więc Orzeł znalazł się w finale Turnieju. Tam już czekali na niego młodsi o rok chłopcy z Santosu Gdańsk, którzy w rozgrywkach grupowych przegrali z ZS Nr 4 z Pruszcza Gdańskiego aż 1 : 6. Nie miało to jednak żadnego znaczenia. Mecz był wyrównany, sytuacje bramkowe miała jedna i druga drużyna, i kiedy wydawało się, że o wygranej zadecydują rzuty karne na strzał z linii pola karnego zdecydował się Paweł Ziemann i było 1 : 0. Wynik ten nie uległ już zmianie i Orzeł Trąbki Wielkie został zwycięzcą Turnieju Rozstaje Cup.
Drużyna ta wystąpiła w następującym składzie:Jakub Głownia – Fabian Niedźwiecki, Karol Szarmach, Michał Wiński, Paweł Ziemann, Maciej Zalewski, Aleksander Ossowski, Damian Zitterman, Łukasz Zitterman. W nagrodę otrzymali oni z rąk Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki okazały puchar, dyplom, medale i nagrody rzeczowe.
Przyznano także nagrody indywidualne. Otrzymali je: Paweł Ziemann (Orzeł Trąbki Wielkie) – najlepszy zawodnik Turnieju, Michał Gołuński (Czarni Pruszcz Gdański) – najlepszy bramkarz Turnieju i Oskar Frygier (ZS Nr 4 Pruszcz Gdański) – najlepszy strzelec Turnieju.
Organizatorami Turnieju byli: Rozstaje Gdańsk oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich, a sponsorami: Zakłady Mięsne Nowak z Jankowa oraz Firma Janisz – Usługi Samochodowe z Pruszcza Gdańskiego.