alt W dniu 27 lutego br. w Sali widowiskowej GOKSiR odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników 16. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej zorganizowanego pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola oraz Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki.
Do Konkursu zgłoszono 22 kroniki, które zostały wykonane przez 28 osób. Kroniki te oceniała Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili: Krystyna Redmann-Józefczyk z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – przewodnicząca oraz Karolina Biernacka z LGD „Trzy Krajobrazy” w Lędowie, Zbigniew Rogalski z Firmy Poligraficzno- Fotograficznej „Agni” z Pruszcza Gdańskiego oraz Wawrzyniec Rozenberg z redakcji „Polski Dziennika Bałtyckiego”. Za najlepsze Komisja uznała: w kategorii kronik szkolnych i organizacji samorządowych, których było 11, - Kronikę Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich wykonaną przez Kamillę Cieślak, w kategorii kronik sołeckich, których było 8, - Kronikę Sołectwa Ełganowo wykonaną przez Jana Trofimowicza Juniora, natomiast w kategorii kronik organizacji pozarządowych, których było 3, - Kronikę Klubu Seniora „ Siłą dwóch rzek i jednego wodospadu” z Kłodawy, której autorkami były Krystyna Cholewińska i Irena Dudek. Za najlepszą debiutującą kronikę Komisja uznała Kronikę Przedszkola w Trąbkach Wielkich wykonaną przez Angelikę Dąbek i Agnieszkę Krawczyk. Natomiast nie przyznała nagrody za oryginalne elementy zastosowane w kronikach.
Nagrodami dla najlepszych kronikarzy były, jakżeby inaczej, gęsie pióra wraz z atramentem oraz talony o wartości 200 zł, dyplomy oraz zestaw upominków ufundowany przez firmę Elnaft z Trąbek Wielkich, Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Firmę Poligraficzno-Fotograficzną „Agni” z Pruszcza Gdańskiego. Nagrodami za drugie i trzecie miejsce były również dyplomy oraz talony o wartości odpowiednio 150 zł i 100 zł. Także pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Nagrody wręczał Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. W swoim wystąpieniu na zakończenie uroczystości podziękował wszystkim kronikarzom za utrwalanie wydarzeń dziejących się w Gminie Trąbki Wielkie. Natomiast redaktor Wawrzyniec Rozenberg w uznaniu dla pracy kronikarzy z Gminy Trąbki Wielkie uklęknął przed nimi, a następnie oświadczył, że nie ma drugiej takiej gminy w Polsce, a nawet na świecie, gdzie byłoby tak dużo kronikarzy dokumentujących historię swoich „małych ojczyzn”.
Na zakończenie uroczystości wszyscy kronikarze otrzymali jeszcze jedną nagrodę. Mianowicie możliwość wysłuchania koncertu zespołu „Zagan Acoustic”.
Organizatorzy, zarówno Konkursu, jak i uroczystości wręczenia nagród, to: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. Patronat medialny nad Konkursem sprawował „Polska Dziennik Bałtycki”.
Wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z najlepszymi kronikami informujemy, że do 27 marca br. będą one wystawione w bibliotece w Trąbkach Wielkich.

Wyniki 16. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej
- w kategorii kronik szkolnych i organizacji samorządowych
1. Kamilla Cieślak (Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich)
2. Agnieszka Krawczyk i Angelika Dąbek (Przedszkole w Trąbkach Wielkich)
3. Maria Sautycz i Alicja Neumuller (Szkoła Podstawowa w Czerniewie)
- w kategorii kronik sołeckich
1. Jan Trofimowicz Junior (Sołectwo Ełganowo)
2. Patrycja Kuduk (Sołectwo Warcz)
3. Irena Kuchnowska i Ewa Papis (Sołectwo Mierzeszyn)
- w kategorii kronik organizacji pozarządowych
1. Krystyna Cholewińska i Irena Dudek (Klub Seniora „Siłą dwóch rzek i jednego wodospadu” w Kłodawie)
2. Wiesław Kempa (Klub Seniora „Wiecznie Młodzi” w Trąbkach Wielkich)
3. Izabela Gorczyńska (Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzeszynie) 

Wstecz

LICZNIK ODWIEDZIN