W dniu 9 marca br. w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 14. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w halowej piłce nożnej. Bardzo dobrze w tych zawodach wypadła reprezentacja Gminy Trąbki Wielkie złożona z piłkarzy z Czerniewa. Nie przegrała ona żadnego meczu. Odniosła dwa zwycięstwa, a dwa mecze zremisowała. Wyniki te pozwoliły jej zająć trzecie miejsce. Pierwszy mecz rozegrała z drużyną Gminy Kolbudy. Po 7. minutach, po bramkach Mateusza Dończyka, prowadziła już 2 : 0. Niestety nie udało się im utrzymać tego wyniku. Dwie minuty później piłkarze z Kolbud strzelili „kontaktową” bramkę, a na minutę przed końcem meczu doprowadzili do wyrównania. Drugi mecz zagrali z zespołem Miasta Pruszcz Gdański. Wydawało się, że stoją oni na straconej pozycji bo mieli grać przeciwko dwóm piłkarzom IV ligowego GKS Kolbudy i jednemu z AZS UG Gdańsk, występującemu w ekstraklasie futsalu. Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny. Już w 1 minucie Mariusz Brzeziński strzelił pierwszą bramkę. W 4 minucie rywale wyrównali, ale już minutę później ekipa Trąbek Wielkich po raz kolejny wyszła na prowadzenie. Bramkę strzelił Adam Lemańczyk. Chwilę słabości nasi piłkarze mieli pomiędzy 9 a 10 minutą, kiedy to stracili dwa gole. Mało kto wtedy wierzył, że nie przegrają oni tego meczu. Walczyli jednak do końca i na 10 sekund przed syreną, za sprawą Tomasza Dończyka, wyrównali. Remis ten spowodował, że znaleźli się na drugim miejscu w grupie. Regulamin nie przewidywał rozgrywania półfinałów. Tak więc uzyskali oni prawo gry o 3. miejsce z drugą drużyną grupy drugiej. Podobnie jak w poprzednich meczach, tak i z teamem z Gminy Pszczółki, pierwszą bramkę i to już w 3 minucie zdobyli nasi piłkarze, a konkretnie Mateusz Dończyk. Rywale dążyli za wszelką cenę do wyrównania i już po minucie wyrównali. Potem groźnie było zarówno pod jedną, jak i drugą bramką, ale gol padł dopiero w 9. minucie, a strzelcem był Adam Lewańczyk. Do końca meczu nerwowo było pod naszą bramką, ale Szymon Krakowski zachował już czyste konto. Ten wynik dał reprezentacji Gminy Trąbki Wielkie 3. miejsce w Mistrzostwach. Nasz zespół wystąpił w w/w meczach w następującym składzie: Szymon Krakowski, Mateusz Dończyk, Tomasz Dończyk, Mariusz Brzeziński, Adam Lewańczyk, Patryk Lisicki.
Mistrzem Powiatu Gdańskiego została drużyna Gminy Pruszcz Gdański, która w rozgrywkach grupowych pokonała drużynę Gminy Pszczółki 1 : 0 i drużynę Gminy Przywidz 3 : 0, a w finale drużynę Gminy Kolbudy 2 : 1. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Mikołaj Kowalski z Gminy Pruszcz Gdański, najlepszym strzelcem Patryk Grabowski z Gminy Kolbudy, a najlepszym bramkarzem Szymon Krakowski z Gminy Trąbki Wielkie.
Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, zawodnicy tych drużyn – medale, a trzech najlepszych zawodników – statuetki oraz nagrody Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola w postaci piłek.
Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Urząd Gminy Trąbki Wielkie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Powiatowa Rada ds. Sportu i Rekreacji.

WYNIKI 14. MISTRZOSTW POWIATU GDAŃSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ 9.03.2014 r., Trąbki Wielkie