Nie Trąbki Małe, które dotychczas wygrywały, ani też nie Kaczki, które w ubiegłym roku ex aequo z Trąbkami Małymi zajęły 1. miejsce, okazały się najlepsze w 5. Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w tenisie. Mistrzami zostało Czerniewo!!! Drugie miejsce, również niespodziewanie, zajęło Rościszewo. Dopiero na 3. miejscu Trąbki Małe. Na czwartym miejscu – Kaczki i Trąbki Wielkie. Na szóstym – Kleszczewo, a na siódmym, po raz pierwszy w tej klasyfikacji, Drzewina.
Wśród pań, sukces z ubiegłego roku powtórzyła Michalina Perka z Kaczek. Problemy miała tylko w ćwierćfinale. Prowadziła już 4 : 2 z Heleną Górską z Trąbek Małych, by …przegrać trzy kolejne gemy.

Więcej…

W dniach 7-8 lipca 2018 roku na kortach w Trąbkach Małych przy ulicy Kazimierza Deyny odbędą się 5. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w tenisie. W sobotę od godziny 10.00 rywalizować będą tenisiści, natomiast w niedzielę również od 10.00 - tenisistki. W Zawodach może uczestniczyć dowolna ilość osób z poszczególnych sołectw. W stosunku do tych osób nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. O zwycięstwie w klasyfikacji drużynowej decydować będzie kolejność uwzględniająca tylko jednego zawodnika lub zawodniczkę z każdego sołectwa.
W ubiegłorocznych Mistrzostwach zwyciężyły ex aequo Trąbki Małe i Kaczki, a w turniejach indywidualnych Michalina Perka (Kaczki) i Mariusz Zaorski