Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w 2017 roku organizował wydarzenia sportowe rangi sołeckiej, gminnej, powiatowej, międzywojewódzkiej, a także z udziałem gości z zagranicy. Było ich 46.
Podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych także imprezy sportowe postanowiliśmy sklasyfikować. Ich kolejność wygląda następująco:

Sportowe TOP 10 – GOKSiR Trąbki Wielkie 2017

1. Turniej Sołectw, Trąbki Wielkie, Hala Sportowa, 8 lipca
Rozegrano 11 konkurencji. Uczestniczyły w nich 123 osoby. Poza konkursem

Więcej…

W 2017 roku, już po raz 17., odbyło się Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Gmin Powiatu Gdańskiego. Dopiero jednak po raz pierwszy w historii w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Gmina Trąbki Wielkie. W 10 imprezach zdobyła ona 65 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Gmina Pszczółki z 52 punktami, a na trzecim miejscu uplasowała się Gmina Pruszcz Gdański z dorobkiem 50 punktów.
Najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci Gminy Pszczółki i Gminy Kolbudy. Ci pierwsi wygrali w: piłce siatkowej, piłce siatkowej plażowej i piłce nożnej, a ci drudzy w: szachach, koszykówce i tenisie.
Nasza ekipa dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce: w futsalu i w tenisie stołowym.

Więcej…

W dniach 15-16 grudnia 2017 roku w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej halowej piłki nożnej chłopców U-9 Exclusive Sport Cup. Udział w nim wzięło 14 zespołów składających się ze 117 piłkarzy i 5 piłkarek. Rozegrano 67 meczów i strzelono 276 goli. Grano po 12 minut najpierw w dwóch grupach po 7 drużyn, a potem w grupie złotej (8 drużyn) i grupie srebrnej (6 drużyn). Zwyciężyła Lechia II Gdańsk, która wygrała 8 meczów (z Ex Siedlce 1 : 0, z Piłeczką Pruszcz Gdański 3 : 1, z Czarnymi Pruszcz Gdański 4 : 0, z Gedanią Gdańsk Czerwoni 6 : 1, z Osiczanką Osice 2008 3 : 0, z Gedanią Gdańsk Biali 3 : 1, Wisełką Solec Kujawski 3 : 1, z Osiczanką Osice 2009 8 : 0), 1 mecz zremisowała (z Lechią I Gdańsk 0 : 0) i 1 mecz przegrała

Więcej…

W dniach 15-16 grudnia 2017 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędzie się Turniej halowej piłki nożnej chłopców U-9 Exclusive Sport Cup. Udział w nim weźmie 14 zespołów: z Gdańska - Lechia I i II, Gedania biali i czerwoni, Ex Przymorze i Ex Siedlce, ze Starogardu Gdańskiego KP, z Pruszcza Gdańskiego - Czarni, Piłeczka i Escola Futbolu, z województwa kujawsko-pomorskiego - Wisełka Solec Kujawski, a także Osiczanka Osice I i II oraz Sokół Ełganowo. Mecze w sobotę odbywać się będą od godziny 9.00 do 19.00, a w niedzielę od 9.00 do 15.00.
Zapraszamy.

Więcej…

Bardzo dobrze spisali się nasi pingpongiści na 17. Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego, które odbyły się w dniu 3 grudnia 2017 roku w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Przejazdowie. Zdobyli na tych Zawodach aż 10 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Oliwia Fijał z Gołębiewa Wielkiego, Agata Muszyńska z Sobowidza, Agnieszka Pettke z Sobowidza, Bartosz Pawlukiewicz z Sobowidza i Kajetan Grzesiuk z Klępin. Drugie miejsca wywalczyli: Justyna Górska z Trąbek Małych, Patryk Petlak z Sobowidza oraz Tadeusz Mientki z Gołębiewka. Na trzecim miejscu uplasowali się: Weronika Bruchmann z Sobowidza i Piotr Pawlukiewicz z Sobowidza. Jedyny nasz zawodnik,

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich podpisał z Fundacją Wolność i Demokracja w Warszawie umowę na zorganizowanie w ramach 6. edycji ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w dniu 4 marca 2018 roku Biegu w Sobowidzu.
Udział w nim weźmie 170 osób. Każda z nich otrzyma pakiet startowy zawierający koszulkę, medal, materiały promocyjne i torbę. Bohaterami 6. edycji Biegu będą Żołnierze odnalezieni na tzw. „Łączce” na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Dystans rodzinny, obligatoryjny, wynosić będzie 1963 metry. Wskazuje on datę śmierci ostatniego Żołnierza

Więcej…

W dniu 24.11.2017 r. w kręgielni Centrum Bankietowo - Konferencyjnym „Pod Lipami” w Łęgowie odbyły się Gminne Zawody Klubów Seniora w kręglarstwie pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Udział w nich wzięło 9, spośród 11, istniejących klubów seniora. Każdy z nich reprezentowały 5-osobowe zespoły. Startujący mieli najpierw 10 rzutów próbnych, a następnie 20 - punktowanych. Zwyciężył Klub Seniora "Zawsze Młodzi" z Trąbek Wielkich z wynikiem 833 punkty.
Jego barw reprezentowali: Brunon Rogall (209 pkt), Bogumił Rogall (197 pkt), Ryszard Pijanowski (186 pkt), Irena Bielawska (133 pkt) i Teresa Dudek (108 pkt). Drugie miejsce, z dorobkiem 763 pkt, zajął Klub Seniora

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN