URZĄD GMINY TRĄBKI WIELKIE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

PORTAL INFORMACYJNY

SPRZEDAŻ BILETÓW MIESIĘCZNYCH

Na sierpień w dniach:
 
30.07.2014r } 9:00 - 17:00
31.07.2014r
ROZKŁADY JAZDY
GOKSiR oraz LKS Sokół Ełganowo zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej do wzięcia udziału w Wakacyjnej Lidze Piłkarskiej. Planowane jest przeprowadzenie rozgrywek w 4 kategoriach wiekowych: 2003 i młodsi, 2002 - 2001, 2000 - 1998 i 1997 i starsi.
Drużyny na boisku występować będą w 6-osobowych składach (bramkarz + 5 piłkarzy w polu), natomiast lista zgłoszeniowa (w załączeniu) może zawierać dowolną ilość zawodników. Udział w Lidze jest bezpłatny. W Lidze mogą grać zarówno mieszkańcy Gminy Trąbki Wielkie, jak i innych miejscowości. Mecze odbywać się będą na Kompleksie "Moje boisko - Orlik 2012" w Trąbkach Wielkich. Zgłoszenia do rozgrywek przyjmować będą animatorzy na Orliku, czyli Zenon Kulwikowski i Karol Kusaj. Oni również

Więcej…

REGULAMIN
XVII GMINNEGO KONKURSU KRONIKARSKIEGO
„O GĘSIE PIÓRO”
IM. LIDII ORZECHOWSKIEJ

 


I. Cel
Celem Konkursu jest:
- popularyzowanie dokumentowania kronikarskiego działań podejmowanych przez sołectwa, szkoły, instytucje samorządowe oraz organizacje pozarządowe,
- kształtowanie poczucia przynależności do lokalnej społeczności,
- rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczych mieszkańców Gminy Trąbki Wielkie
- wymiana doświadczeń wynikających z prowadzenia kronik,
- wyłonienie najlepiej prowadzonych kronik w Gminie Trąbki Wielkie,
- uczczenie pamięci Lidii Orzechowskiej – byłej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich,

II. Organizatorzy
Organizatorami Konkursu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich.

III. Patroni
Konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola oraz Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Józefa Sroki.

IV. Warunki uczestnictwa w Konkursie
1. W Konkursie mogą uczestniczyć kroniki dokumentujące działalność lokalnych środowisk na terenie Gminy Trąbki Wielkie
2. W Konkursie mogą uczestniczyć kroniki dotyczące 2014 roku.
3. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie Karty zgłoszenia i dostarczenie kroniki do sekretariatu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w terminie do dnia 20 lutego 2015 roku (piątek).
4. Karta zgłoszenia jest załącznikiem do niniejszego regulaminu.


V. Kryteria oceny kronik
Kroniki będą oceniane pod względem:
- wartości poznawczej i dokumentacyjnej,
- estetyki, dbałości piśmienniczej i graficznej,
- językowym i atrakcyjności merytorycznej,
- pomysłowości w zapisywaniu faktów historycznych,
- autorskiego wkładu w prowadzeniu kroniki

VI. Nagrody

1. Do wyłonienia laureatów uprawniona jest Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.

2. Komisja Konkursowa wyłoni najlepsze Kroniki w następujących kategoriach:
- Kroniki sołeckie,
- Kroniki szkolne i organizacji samorządowych,
- Kroniki organizacji pozarządowych.
3. W każdej kategorii Komisja Konkursowa ustali trzy najlepsze Kroniki, które zajmą I, II, III miejsce.
4. Autorzy trzech najlepszych Kronik w każdej kategorii otrzymają talony o następującej wartości: za zajęcie I miejsca – 200 zł, za zajęcie II miejsca – 150 zł, za zajęcie III miejsca – 100 zł.
5. Autorzy wszystkich Kronik otrzymają dyplomy.
6. Przyznane zostaną także dwie nagrody specjalne dla:
- kronikarza (-y), który (-rzy) w prowadzonej Kronice zastosuje (-ą) najbardziej oryginalny element - nagroda rzeczowa Wójta Gminy Trąbki Wielkie,
- kronikarza (-y), którego (-ych) kronika zajmie najwyższe miejsce spośród kronik, które biorą udział po raz pierwszy w Konkursie - nagroda rzeczowa  Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie.
7. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 26 lutego 2015 roku (czwartek) o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich.

VII Postanowienia końcowe
1. Wyniki Konkursu zamieszczone będą na stronie internetowej GOKSiR (www.goksir-trabkiwielkie.pl).
2. W okresie dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników najlepsze Kroniki w każdej kategorii będą prezentowane na wystawie zorganizowanej w Bibliotece głównej Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich. Po tym terminie Kroniki zostaną zwrócone właścicielom.
3. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania prac zwycięskich w celach promocyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. „ O prawie autorskim i prawach pokrewnych” (Dz.U. z 2000 r. Nr 80 poz. 904 z późniejszymi zmianami).

4. Szczegółowych informacji o Konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 58 682 83 60 oraz pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5. Prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorom.

Trąbki Wielkie, dnia 30.06.2014 r.

Podczas 10. Biesiady "Trąbki w Trąbkach" na Orliku odbyły się finały 6. Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w piłce nożnej 6-osobowej. Udział w nich wzięło 8 drużyn. Rozpoczęto więc od meczów ćwierćfinałowych. Najpierw Czerniewo pokonało Domachowo 4 : 1. Potem Mierzeszyn uporał się z Kłodawą 3 : 1. Następnie Kaczki rozgromiły Graniczną Wieś 6 : 0. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Kleszczewo zmierzyło się z Pawłowem. Nieoczekiwanie pierwszą bramkę już w 2 minucie strzelił Rafał Cichocki z Pawłowa. Chwilę później Artur Leszczyński z Kleszczewa odpowiedział dwoma bramkami i wydawało się, że następne bramki będą już kwestią minut. Pawłowo jednak wyrównało, a konkretnie Krystian Sośnicki! Mimo

Więcej…

W dniu 30 maja br. w Kłodawie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, podczas którego członkowie sekcji modelarskiej GOKSiR rywalizowali w zawodach rakiet. Modele startowały z boiska szkolnego. Ze względów bezpieczeństwa lont rakiet wykonanych przez dzieci odpalał instruktor modelarstwa Marian Maliszczak. Rakiety błyskawicznie wznosiły się w górę, a następnie już z otwartym spadochronem lądowały na ziemi - często poza terenem szkoły. W zawodach udział wzięło 8 osób. Zwyciężyła 11-letnia Helena Górska (na zdjęciu) z Trąbek Małych, której rakieta przebywała w powietrzu aż 63 sekundy. Drugie miejsce zajął 9-letni Dominik Sadoch z Trąbek Wielkich z wynikiem 41 sekund, a trzecie 8-letni Brajan Bastek z

Więcej…

W dniach od 17 maja do 23 maja 2014 r. trwał Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich i rozgrywany w jego ramach XX Sportowy Turniej Miast i Gmin.
Na terenie naszej Gminy w w/w okresie odbyły się następujące imprezy sportowe:
17.05.2014 r. (sobota)
10.00, Postołowo, Pole golfowe, Zawody footgolfa
14.00, Kaczki, staw, Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży
18.05.2014 r. (niedziela)
14.00, Postołowo, staw, Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w wędkarstwie

Więcej…

W dniu 20 maja br., już po raz trzeci, zostały zorganizowane w Gminie Trąbki Wielkie rajdy rowerowe w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem celem przejazdów była Leśniczówka „Wojanowo”, a na trasę wyjechało aż pięć 15-osobowych grup czytelników -rowerzystów ubranych w charakterystyczne pomarańczowe koszulki z logo akcji. Najdłuższą drogę do pokonania - 15 km, mieli uczestnicy rajdu z Sobowidza, 10 km musieli przejechać czytelnicy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Trąbek Wielkich, najbliżej, bo tylko po 5 km jechali uczniowie szkół z Mierzeszyna i Czerniewa. Gimnazjaliści nie zapomnieli o idei bookcrossing i w Przedszkolu w Trąbkach Wielkich „uwolnili książki” pozostawiając kilkanaście  przedszkolakom.

Więcej…

W dniu 25 maja br. (niedziela) odbędzie się Bieg przełajowy w ramach akcji Polska Biega. Otwarcie Biura Zawodów nastąpi o godzinie 13.30, a start - o 14.00. Miejscem startu i mety będzie boisko obok Świetlicy w Złej Wsi. Trasa o długości ok. 3,5 km prowadzić będzie w stronę lasu, okrąży teren z zalewiskiem w lesie i z powrotem uczestnicy wrócą na miejsce startu (mapka trasy w załączeniu). W Zawodach mogą uczestniczyć biegacze, chodzący z kijkami lub spacerowicze. Dla 3 najszybszych pań i panów przygotowane zostaly dyplomy i medale, natomiast dla pierwszych 100 uczestników pamiątkowe medale. Zawody te zaliczone będą także do Współzawodnictwa Sołectw. Wygra to sołectwo, które uzyska większy

Więcej…

FACEBOOK

SZUKAJ