Na grudzień w dniach:

27.11.2014r } 9:00 - 17:00
28.11.2014r
ROZKŁADY JAZDY
W dniach 8-9 listopada 2014 roku w Witowie, w pobliżu Geometrycznego Środka Polski, odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Udział w nich wzięło ok. 200 osób z całej Polski. Wśród nich znalazła się również 4-osobowa ekipa z Ełganowa. I nie zawiodła. Igor Tracz w bikejoeringu (kolarz+pies) na trasie o długości 5,3 km wśród 12 zawodników okazał się najlepszy. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajął jego podopieczny Łukasz Hennig, który jednocześnie został Mistrzem Polski w kategorii juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął także Łukasz Surma wygrywając w kategorii dwójek zaprzęgowych (DO). Niestety dzień po zawodach tytuł Mistrza Polski został mu odebrany z

Więcej…

W dniu 25 października 2014 roku w Auli im. Jana Pawła II w Gimnazjum odbyły się uroczystości z okazji Dnia Seniora. Udział w nim wzięło ok. 250 starszych osób z Gminy Trąbki Wielkie. Dla uświetnienia tej imprezy wystąpiła 7-osobowa grupa karateków z sekcji karate Shotokan działającej przy GOKSiR. Zaprezentowała ona podstawowe techniki Karate zawierające bloki, uderzenia i kopnięcia. Techniki prezentowane były w pozycjach treningowych, zarówno w miejscu, jak i w ruchu. Poza tym młodzi karatecy pokazali formy treningowe, tzw. kata, czyli układy technik bloku, ataku, wykonywane w określonej kolejności i w określonych pozycjach. Na zakończenie trzech z nich wykonało kata Wankan w sposób

Więcej…

W dniach 11-12 października 2014 roku we francuskiej miejscowości Toulon-sur-Arroux odbyły się zawody w wyścigach psich zaprzęgów "Grand Prix Européen 2014", które jeszcze w ubiegłym roku miały rangę Mistrzostw Europy. W dyscyplinie bikejoring startowali w nich członkowie sekcji GOKSiR: Dominika Surma, Łukasz Hennig i Oskar Trzoska wraz z trenerem Igorem Traczem. I na błotnistej trasie o długości 6 km wypadli w nich znakomicie. Wszyscy zajęli medalowe miejsca!!! Na najwyższym stopniu podium stanęła trójka naszych zawodników: Dominika Surma, która wraz z Nellą była najszybsza w kategorii juniorek, Łukasz Hennig z Octem w kategorii juniorów, a ich trener Igor Tracz z Jamalem w kategorii seniorów.

Więcej…

alt W dniu 23 października 2014 roku na boisku w Trąbkach Wielkich odbyły się zawody latawcowe w dwóch kategoriach: latawców płaskich i latawców skrzynkowych. Udział w nich wzięło 17 osób. Startowały one z 13 latawcami. Aż 12 z nich były to latawce płaskie. Jedyny latawiec skrzynkowy należał do Jacka Sroki. Rywalizacja odbywała się więc tylko wśród latawców płaskich. Oceniany był wygląd latawca, jego kształt, estetyka oraz lot. Najtrudniej ocenić było lot, gdyż akurat w czasie zawodów panowała bezwietrzna pogoda. Dlategoteż tylko dwa latawce przy tak niekorzystnych warunkach potrafiły utrzymać się w powietrzu. Wykonawcami tych latawców byli: Teresa Żukowskawraz z Klaudią Jasińską z Trąbek Wielkich i Oliwier Bielski z Żukczyna (na zdjęciu). Także

Więcej…

W dniu 18 października 2014 roku na ringu umiejscowionym w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się międzynarodowy mecz bokserski Gdańsk – Bawaria (Niemcy). W uroczystości rozpoczęcia meczu brali udział: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Prezes Pomorskiego Związku Bokserskiego Jerzy Guss, Prezes BC Bavaria Landshut Oliver Wunsch oraz brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Meksyku Hubert Skrzypczak. Wtedy to nasz Wójt otrzymał pamiątkowy medal Polskiego Związku Bokserskiego, a okazały puchar został wręczony Prezesowi niemieckiego klubu. Nagrodzona została także Kinga Siwa - zawodniczka SAKO Gdańsk, która na ostatnich Mistrzostwach Europy w boksie zdobyła brązowy medal.

Więcej…

W dniu 18 października 2014 roku (sobota) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich zorganizowany zostanie Międzynarodowy Mecz Bokserski Gdańsk -  Bawaria. Odbędzie się wtedy 10 walk 3 rundowych. Udział w naszej drużynie zapowiedzieli najlepsi pięściarze z województwa pomorskiego z Mistrzami Polski: Tomaszem Jabłońskim (Sako Gdańsk) i Kazimierzem Łęgowskim (KS Bokser Chojnice) na czele. Zaprezentują się także brązowi medaliści Mistrzostw Polski: Tomasz Gryckiewicz i Kasjusz Życiński (obaj Sako Gdańsk) oraz medaliści Mistrzostw Polski kadetów: Cezary Łagunionek i Kamil Al-Temimi (obaj Sako Gdańsk). Barw Bawarii bronić będą głównie zawodnicy niemieckiego zespołu BC Bavaria Landshut. Najbardziej utytuowani z nich to: