W dniu 11 marca 2018 roku w Hali Sportowej w Przywidzu odbyły się 18. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w futsalu. Udział w nich wzięło 5 drużyn reprezentujących gminy: Kolbudy, Pszczółki, Przywidz, Trąbki Wielkie i Miasto Pruszcz Gdański. Grano systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 12 minut. Zwyciężyła, podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Trąbki Wielkie. W pierwszym meczu Mistrzostw zmierzyła się z Gminą Przywidz. Jak się później okazało był to mecz dwóch najlepszych drużyn. Goście przystąpili do tego meczu pewni siebie. Pierwszą bramkę meczu, a także Mistrzostw, zdobył Cezary Kusaj w 4 minucie. Wydawało się, że kwestią czasu będą następne, ale to gospodarze wyrównali w 8 minucie i do końca trwał

Więcej…

W dniu 3 marca 2018 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej piłki nożnej LOTOS Griffin Cup U-8. Udział w nim wzięło 11 drużyn: Sokół Ełganowo, Grom Nowy Staw, Dragon Bojano, Błękitni Wejherowo, Victoria Gdańsk, Bałtyk Gdynia, Myśliwiec Tuchomie, Lew Lębork i UKS Jedynka Reda, Victoria Słupsk, AP KP Gdynia.
Zwyciężył Lew Lębork, który najpierw w grupie pokonał Bałtyk Gdynia 3 : 0 i Myśliwiec Tuchomie 2 : 0 oraz przegrał z Victorią Gdańsk 0 : 2, w ćwierćfinale zwyciężył z LZS Bojano 4 : 1, w półfinale po bezbramkowym meczu dopiero w rzutach karnych 3 : 2 okazał się lepszy od Jedynki Reda, a w finale wygrał 1 : 0 z Błękitnymi Wejherowo. Najlepszym zawodnikiem

Więcej…

Po raz drugi w Gminie Trąbki Wielkie odbył się „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”. Poprzedzony został Mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu. Potem wszyscy kierowali się na tamtejsze boisko, gdzie usytuowane były start i meta. Biegano na trzech dystansach: 1963 m, 5 km i 10 km (dwie pętle po 5 km). Starterem był Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Udział w nich wzięło 116 osób, w tym 51 zawodniczek i 65 zawodników. Większość z nich pochodziła z Gminy Trąbki Wielkie, ale byli także mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Kolbud, Skarszew, Straszyna, Godziszewa, Krzywego Koła, Juszkowa. Najstarszym uczestnikiem Biegu był 74-letni Jerzy Lejk

Więcej…

Dotarły już do nas pakiety startowe dla uczestników Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawierają one piękne medale, koszulki z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych, opaski na rękę, komiksy o Hieronimie Dekutowskim ps. „Zapora” oraz torby papierowe. Mamy już także dla biegaczy napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts. W czasie trwania Wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pustych puszek do specjalnego pojemnika. Dla wszystkich uczestników Biegu przygotowany będzie także ciepły posiłek (bigos) oraz gorąca herbata. Zapewniona będzie także opieka medyczna.

Więcej…

Już po raz drugi w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W ubiegłym roku na trasie Graniczna Wieś – Mierzeszyn pobiegło 46 osób. W tym roku Bieg odbędzie się w dniu 4 marca (niedziela) w Sobowidzu. Dystans rodzinny, obligatoryjny, wynosić będzie 1963 metry. Wskazuje on datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.  Jednak chętni będą mogli pobiec na dłuższych dystansach: 5 lub 10 km. Start i meta zlokalizowane będą na boisku w Sobowidzu. Trasa przebiegać będzie ulicą Sportową, a następnie ścieżkami w lesie. Zgodnie z Umową zawartą między Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w 2017 roku organizował wydarzenia sportowe rangi sołeckiej, gminnej, powiatowej, międzywojewódzkiej, a także z udziałem gości z zagranicy. Było ich 46.
Podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych także imprezy sportowe postanowiliśmy sklasyfikować. Ich kolejność wygląda następująco:

Sportowe TOP 10 – GOKSiR Trąbki Wielkie 2017

1. Turniej Sołectw, Trąbki Wielkie, Hala Sportowa, 8 lipca
Rozegrano 11 konkurencji. Uczestniczyły w nich 123 osoby. Poza konkursem

Więcej…

W 2017 roku, już po raz 17., odbyło się Współzawodnictwo Sportowo-Rekreacyjne Gmin Powiatu Gdańskiego. Dopiero jednak po raz pierwszy w historii w ogólnej klasyfikacji zwyciężyła Gmina Trąbki Wielkie. W 10 imprezach zdobyła ona 65 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Gmina Pszczółki z 52 punktami, a na trzecim miejscu uplasowała się Gmina Pruszcz Gdański z dorobkiem 50 punktów.
Najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci Gminy Pszczółki i Gminy Kolbudy. Ci pierwsi wygrali w: piłce siatkowej, piłce siatkowej plażowej i piłce nożnej, a ci drudzy w: szachach, koszykówce i tenisie.
Nasza ekipa dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce: w futsalu i w tenisie stołowym.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN