Na styczeń w dniach:

30.12.2014r - 9:00 - 17:00
31.12.2014r - 9:00 - 15:00
ROZKŁADY JAZDY
W dniach 13-14 grudnia 2014 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się Turniej halowej piłki nożnej chłopców urodzonych w 2001 roku i młodszych ERREA CUP. Udział w nim wzięło 14 zespołów z pięciu województw: mazowieckiego: Gwardia Warszawa i Dragon Warszawa, kujawsko-pomorskiego: Zawisza Bydgoszcz,  wielkopolskiego: Salos Poznań, Unia Swarzędz, Canarinhos Skórzewo, warmińsko-mazurskiego Huragan Morąg i z województwa pomorskiego: Gedania Gdańsk, Jaguar Gdańsk, KP Starogard Gdański, Gryf 2009 Tczew, GKS Kowale, Osiczanka Osice i Orzeł Trąbki Wielkie. Na parkiecie zaprezentowało się 131 piłkarzy i jedna piłkarka. Drużyny najpierw rywalizowały w dwóch grupach po 7

Więcej…

W dniach 13-14 grudnia 2014 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędzie się Turniej halowej piłki nożnej chłopców (r. 2001) ERREA CUP. Udział w nim wezmą następujace zespoły: z województwa mazowieckiego: Gwardia Warszawa i Dragon Warszawa, z wojwództwa kujawsko-pomorskiego: Zawisza Bydgoszcz i Elana Toruń, z województwa wielkopolskiego: Salos Poznań, Unia Swarzędz, Canarinhos Skórzewo, z województwa warmińsko-mazurskiego Huragan Morąg i z województwa pomorskiego: Gedania Gdańsk, Jaguar Gdańsk, KP Starogard Gdański, Gryf 2009 Tczew, GKS Kowale i Osiczanka Osice. Drużyny rywalizować będą w dwóch grupach, z których pierwsze cztery utworzą Grupę Złotą i walczyć

Więcej…

W dniu 7 grudnia 2014 roku w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sobowidzu odbyły się 14. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w tenisie stołowym. Udział w nich wzięło 47 osób z 6 gmin. Rozgrywki prowadzone były w 13 kategoriach. Grano do trzech wygranych setów systemami: „każdy z każdym”, gdy rywalizowały 4, 3 lub 2 osoby i pucharowym, gdy rywalizowało 6 zawodników. Najwięcej zwycięstw zanotowali przedstawiciele gmin: Pruszcz Gdański i Suchy Dąb po 4, ale to ekipa Gminy Trąbek Wielkich, która jako jedyna obsadziła wszystkie kategorie, okazała się najlepsza w klasyfikacji punktowej. Wszystkie osoby reprezentujące naszą Gminę zdobyły medale!!! 3 z nich (Żaklin Sadoch, Emilia Mazurek i Urszula Leszczyńska) zwyciężyły w

Więcej…

Znakomicie spisali się zawodnicy sportu psich zaprzęgów z Ełganowa na Mistrzostwach Europy IFSS, które odbyły się w dniach 28 – 30 listopada 2014 r. we francuskiej miejscowości Lamotte-Beuvron. W ich koronnej konkurencji bikejoringu (kolarz i pies) Igor Tracz z Jamalem pokonał wszystkich rywali i został Mistrzem Europy, Łukasz Hennig z Octem wśród juniorów zajął drugie miejsce, a Oskar Trzoska z Dodą uplasował się na piątej pozycji. Igor Tracz wraz z szóstką swoich psów (Octo, Doda, Ozzi, Nella, Pussy i Nergal) startował również na trójkołowcu w klasie DR5-8 ścigając się z zaprzęgami liczącymi 8 psów i …zdobył srebrny medal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

W dniu 23 listopada 2014 roku w Gdyni odbyły się XI Mistrzostwa Karate Województwa Pomorskiego „POMERANIA CUP”. Udział w nich wzięło 76 osób, w tym 9 z sekcji karate działającej przy GOKSiR. Startowali oni w dwóch konkurencjach: Kihon i Kata. Ta pierwsza polega na wykonywaniu podstawowych technik karate w ruchu, natomiast ta druga to układy technik ćwiczebnych wykonywane w określonej kolejności i w określonych pozycjach.
Nasi młodzi karatecy spisali się bardzo dobrze prezentując wysoki stopień wyszkolenia. Najlepiej z nich 12-letni Wiktor Knie, który w kategorii młodzików starszych powyżej stopnia 7 kyu zajął pierwsze miejsce. Tuż za

Więcej…

W dniach 8-9 listopada 2014 roku w Witowie, w pobliżu Geometrycznego Środka Polski, odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Udział w nich wzięło ok. 200 osób z całej Polski. Wśród nich znalazła się również 4-osobowa ekipa z Ełganowa. I nie zawiodła. Igor Tracz w bikejoeringu (kolarz+pies) na trasie o długości 5,3 km wśród 12 zawodników okazał się najlepszy. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajął jego podopieczny Łukasz Hennig, który jednocześnie został Mistrzem Polski w kategorii juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął także Łukasz Surma wygrywając w kategorii dwójek zaprzęgowych (DO). Niestety dzień po zawodach tytuł Mistrza Polski został mu odebrany z

Więcej…

W dniu 25 października 2014 roku w Auli im. Jana Pawła II w Gimnazjum odbyły się uroczystości z okazji Dnia Seniora. Udział w nim wzięło ok. 250 starszych osób z Gminy Trąbki Wielkie. Dla uświetnienia tej imprezy wystąpiła 7-osobowa grupa karateków z sekcji karate Shotokan działającej przy GOKSiR. Zaprezentowała ona podstawowe techniki Karate zawierające bloki, uderzenia i kopnięcia. Techniki prezentowane były w pozycjach treningowych, zarówno w miejscu, jak i w ruchu. Poza tym młodzi karatecy pokazali formy treningowe, tzw. kata, czyli układy technik bloku, ataku, wykonywane w określonej kolejności i w określonych pozycjach. Na zakończenie trzech z nich wykonało kata Wankan w sposób