URZĄD GMINY TRĄBKI WIELKIE

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

PORTAL INFORMACYJNY

SPRZEDAŻ BILETÓW MIESIĘCZNYCH

Na listopad w dniach:
 
30.10.2014r } 9:00 - 17:00
31.10.2014r
ROZKŁADY JAZDY
W dniach 11-12 października 2014 roku we francuskiej miejscowości Toulon-sur-Arroux odbyły się zawody w wyścigach psich zaprzęgów "Grand Prix Européen 2014", które jeszcze w ubiegłym roku miały rangę Mistrzostw Europy. W dyscyplinie bikejoring startowali w nich członkowie sekcji GOKSiR: Dominika Surma, Łukasz Hennig i Oskar Trzoska wraz z trenerem Igorem Traczem. I na błotnistej trasie o długości 6 km wypadli w nich znakomicie. Wszyscy zajęli medalowe miejsca!!! Na najwyższym stopniu podium stanęła trójka naszych zawodników: Dominika Surma, która wraz z Nellą była najszybsza w kategorii juniorek, Łukasz Hennig z Octem w kategorii juniorów, a ich trener Igor Tracz z Jamalem w kategorii seniorów.

Więcej…

alt W dniu 23 października 2014 roku na boisku w Trąbkach Wielkich odbyły się zawody latawcowe w dwóch kategoriach: latawców płaskich i latawców skrzynkowych. Udział w nich wzięło 17 osób. Startowały one z 13 latawcami. Aż 12 z nich były to latawce płaskie. Jedyny latawiec skrzynkowy należał do Jacka Sroki. Rywalizacja odbywała się więc tylko wśród latawców płaskich. Oceniany był wygląd latawca, jego kształt, estetyka oraz lot. Najtrudniej ocenić było lot, gdyż akurat w czasie zawodów panowała bezwietrzna pogoda. Dlategoteż tylko dwa latawce przy tak niekorzystnych warunkach potrafiły utrzymać się w powietrzu. Wykonawcami tych latawców byli: Teresa Żukowskawraz z Klaudią Jasińską z Trąbek Wielkich i Oliwier Bielski z Żukczyna (na zdjęciu). Także

Więcej…

 
 
W dniu 18 października 2014 roku na ringu umiejscowionym w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbył się międzynarodowy mecz bokserski Gdańsk – Bawaria (Niemcy). W uroczystości rozpoczęcia meczu brali udział: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Prezes Pomorskiego Związku Bokserskiego Jerzy Guss, Prezes BC Bavaria Landshut Oliver Wunsch oraz brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Meksyku Hubert Skrzypczak. Wtedy to nasz Wójt otrzymał pamiątkowy medal Polskiego Związku Bokserskiego, a okazały puchar został wręczony Prezesowi niemieckiego klubu. Nagrodzona została także Kinga Siwa - zawodniczka SAKO Gdańsk, która na ostatnich Mistrzostwach Europy w boksie zdobyła brązowy medal.

Więcej…

W dniu 18 października 2014 roku (sobota) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich zorganizowany zostanie Międzynarodowy Mecz Bokserski Gdańsk -  Bawaria. Odbędzie się wtedy 10 walk 3 rundowych. Udział w naszej drużynie zapowiedzieli najlepsi pięściarze z województwa pomorskiego z Mistrzami Polski: Tomaszem Jabłońskim (Sako Gdańsk) i Kazimierzem Łęgowskim (KS Bokser Chojnice) na czele. Zaprezentują się także brązowi medaliści Mistrzostw Polski: Tomasz Gryckiewicz i Kasjusz Życiński (obaj Sako Gdańsk) oraz medaliści Mistrzostw Polski kadetów: Cezary Łagunionek i Kamil Al-Temimi (obaj Sako Gdańsk). Barw Bawarii bronić będą głównie zawodnicy niemieckiego zespołu BC Bavaria Landshut. Najbardziej utytuowani z nich to:

Więcej…

W dniu 21 września 2014 roku w Halach Tenisowych w Pruszczu Gdańskim odbyły się 14. MIstrzostwa Powiatu Gdańskiego w tenisie. Udział w nich wzięło 20 osób z 3 gmin: Kolbudy, Pruszcz Gdański, Trąbki Wielkie oraz Miasta Pruszcz Gdański. Wyjątkowo dobrze wypadła w tych Mistrzostwach nasza ekipa. Najlepiej Patryk Mejer, który w kategorii juniorów (r. 1998 i młodsi) został Mistrzem Powiatu Gdańskiego!!! W półfinale wygrał on 6 : 0, by w finale spotkać się z ...Hubertem Hałunem, także z Trąbek Wielkich. Jego droga do decydującego pojedynku była o wiele bardziej cięższa. W ćwierćfinale wygrał on 6 : 4, a w półfinale dopiero po tie breaku 7 : 6 (4). W finale nie ulegało wątpliwości kto jest lepszy. Wygrał Patryk 6 : 0, 6

Więcej…

alt W dniu 2 września 2014 roku na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim odbył się 14. Turniej sportowo - rekreacyjny Samorządowców Powiatu Gdańskiego. Rywalizowano w 6 konkurencjach: rzut do kosza, rzut ringo, strzał do pustej bramki, slalom z piłką nożną, piłką do koszykówki i piłką do unihokeja, wyciskanie sztangi na ławeczce i przeciąganie liny. Zwycięzcami Turnieju zostali zawodnicy z Gminy Trąbek Wielkich, którzy powtórzyli to osiągnięcie sprzed roku. Drugie miejsce, mimo, że zdobyli tyle samo punktów co Trąbki Wielkie, zajęli reprezentanci Miasta Pruszcz Gdański - zadecydowała o tym większa ilość pierwszych miejsc. 

Więcej…

FACEBOOK

SZUKAJ