Ostatnią możliwością zdobycia punktów w XX Współzawodnictwie Sołectw Gminy Trąbki Wielkie 2014 był udział w 17. Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej w kategorii kronik sołeckich i w kategorii sołeckich stron internetowych.
Do Konkursu w pierwszej kategorii zgłoszonych zostało 7 kronik następujących sołectw: Domachowo, Gołębiewo Średnie, Graniczna Wieś, Mierzeszyn, Trąbki Małe, Trąbki Wielkie i Warcz. Zostały one ocenione przez Komisję Konkursową składającą się z następujących osób: Wawrzyniec Rozenberg – reporter „Polski Dziennika Bałtyckiego” (przewodniczący Komisji),  Małgorzata Kaczorowska – Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw

Więcej…

alt Ostatnią imprezą sportową dla panów w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2014 były 16. Mistrzostwa Gminy w futsalu. Udział w nich wzięło 12 zespołów, w których występowało 91 piłkarzy z 15 sołectw. Punkty do Współzawodnictwa zdobyło tylko 6 sołectw: Czerniewo – 30 pkt, Kleszczewo – 27 pkt, Pawłowo – 24 pkt i Domachowo, Gołębiewko, Trąbki Małe po 22 pkt. W pozostałych drużynach występowali przedstawiciele co najmniej dwóch sołectw.
W klasyfikacji sołectw w dalszym ciągu na prowadzeniu znajdują się Trąbki Małe, a za nimi Domachowo i Kleszczewo. Dalej zaś Trąbki Wielkie, Sobowidz, Kaczki i Kłodawa. Zmiany nastąpiły na niższych pozycjach.

Więcej…

Pora na przedstawienie wyników Współzawodnictwa Sołectw 2014 po Mistrzostwach Gminy w tenisie stołowym. Uczestniczyło w nich 66 osób z 11 sołectw. A oto te sołectwa, które wzbogaciły się o kolejne punkty: Sobowidz – 30, Trąbki Małe – 27, Gołębiewko – 24, Graniczna Wieś – 22, Domachowo – 21, Kępiny – 20, Kaczki – 19, Kleszczewo – 18, Trąbki Wielkie – 17, Cząstkowo – 16 i Zła Wieś – 15. Wyniki te nie spowodowały żadnych zmian na miejscach 1 – 5, 9 – 12 oraz 18 – 25. Pozwoliły jednak awansować następującym sołectwom: Kaczki z 8 na 6, Gołębiewko z 14 na 13, Kępiny z 16 na 14, Graniczna Wieś z 17 na 16. Obniżyły swoje lokaty następujące sołectwa: Kłodawa z 6 na 7, Gołębiewo Wielkie z 7 na 8,

Więcej…

Za nami kolejny zawody w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2014. Były to Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Uczestniczyło w nich odpowiednio 4 i 9 zespołów oraz 30 i 61 osób. Punkty do Współzawodnictwa zdobyło w nich 8 sołectw. Tylko 3 sołectwa wystąpiły w obu zawodach. Komplet, czyli 60 punktów, za wygranie Mistrzostw zarówno, w kategorii kobiet jak i mężczyzn, przypadło Sołectwu Sobowidz. O 51 punktów wzbogaciło się konto Sołectwa Trąbki Małe, które zajęło drugie miejsce wśród panów i trzecie wśród pań. 42 punkty zdobyło Sołectwo Domachowo dzięki czwartemu miejscu pań i szóstemu miejscu panów. Kolejne sołectwa, które

Więcej…

Po Mistrzostwach Gminy w lekkoatletyce żadne zmiany nie zaszły na miejscach 1 – 9 oraz 21 – 25. Awans zanotowały następujące sołectwa: Sobowidz z 11 na 10, Kaczki z 13 na 11, Klępiny z 17 na 14 oraz Graniczna Wieś z 15 na 20. Obniżyły swoje pozycje: Czerniewo z 10 na 12, Pawłowo z 12 na 13, Gołębiewko z 14 na 16, Gołębiewo Średnie z 15 na 17, Zła Wieś z 16 na 18, Drzewina z 18 na 19, Zaskoczyn z 19 na 20.
W Mistrzostwach w lekkoatletyce uczestniczyło 66 osób, a ilość startujących we Współzawodnictwie wzrosła z 464 do 486. W dotychczasowych Mistrzostwach wzięło udział 161 zawodniczek i 325 zawodników.
Najwszechstronniejsi z nich to małżeństwo Górskich: Agnieszka i Mariusz, a

Więcej…

W Mistrzostwach Gminy w strzelectwie zwyciężyły Trąbki Małe, Domachowo zajęło 4. miejsce, a Trąbki Wielkie uplasowały się na 7. pozycji. Wyniki te nie spowodowały żadnych zmian na podium klasyfikacji Współzawodnictwa Sołectw. Jedynie doprowadziły do zwiększenia przewagi lidera nad drugim sołectwem z 72 do 80 punktów, a nad trzecim sołectwem z 81 do 92 punktów. Jest to więc już ogromna przewaga. Szanse na dogonienie lidera są już więc tylko iluzoryczne.
Oprócz tych trzech sołectw w Mistrzostwach w strzelectwie brały udział także: Kleszczewo, Postołowo, Ełganowo, Kłodawa, Kaczki, Sobowidz i Mierzeszyn. Drugie miejsce Kleszczewa pozwoliło zmniejszyć przewagę do Trąbek

Więcej…

Po Mistrzostwach Gminy w konkursach golfowych nic się nie zmieniło na szczycie klasyfikacji Współzawodnictwa Sołectw. Drużyny z trzech pierwszych miejsc w takiej samej kolejności uplasowały się na miejscach: 2 - 4. Jedynie awans zanotowało Postołowo - zwycięzca Mistrzostw, które awansowało z 14. na 11. miejsce. I tylko te cztery sołectwa uczestniczyły w Zawodach. Startowało w nich 36 osób. Ilość uczestniczących w tegorocznym Współzawodnictwie wzrosła z 397 do 415. W dotychczasowych Mistrzostwach wzięło udział 141 kobiet i 274 mężczyzn.
Najwszechstronniejsi z nich to małżeństwo Górskich: Agnieszka i Mariusz, którzy zwiększyli przewagę nad następnymi w klasyfikacji (swoimi dziećmi: