W dniu 26 czerwca 2016 roku w Pawłowie odbył się 23. Turniej Sołectw Gminy Trąbki Wielkie. Uczestniczyło w nim 135 osób. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęło, już po raz czwarty z rzędu, Pawłowo. Na drugim miejscu uplasowało się Domachowo, a na trzecim - Drzewina. Kolejne miejsca zajęły następujące sołectwa: Rościszewo, Gołębiewko, Czerniewo, Sobowidz, Cząstkowo, Postołowo, Mierzeszyn, Kłodawa, Trąbki Wielkie, Trąbki Małe, Warcz, Ełganowo, Gołębiewo Średnie, Zła Wieś i Klępiny.
W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli: rzuty piłkami dla radnych - Michał Studziński (Drzewina, Pawłowo), rzuty podkowami dla sołtysów

Więcej…

W dniu 26 czerwca 2016 roku (niedziela) na boisku w Pawłowie, już po raz 23, odbędzie się Turniej Sołectw Gminy Trąbki Wielkie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego
Zawody rozegrane zostaną w 11 konkurencjach:
- rzut piłkami do kosza – konkurencja dla radnych Rady Gminy polegająca na rzutach piłkami (do koszykówki, rugby, siatkówki, piłki nożnej, tenisa) do kosza z trzech (do wyboru) miejsc punktowanych za 1, 2 lub 3 punktów, do punktacji drużynowej zaliczany będzie najlepszy wynik reprezentanta danego sołectwa według kolejności uwzględniającej tylko jednego zawodnika z każdego sołectwa,