W dniu 15 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 9. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce. Udział w nich wzięło 20 osób reprezentujących 4 sołectwa: Czerniewo, Gołębiewo Średnie, Kaczki i Trąbki Małe. Grano systemem "każdy z każdym" dwa razy po 10 minut z 3 minutową przerwą. Najlepszymi okazali się koszykarze z Czerniewa. Pokonali oni zdecydowanie swoich rywali: Trąbki Małe 30 : 14, Kaczki  32 : 8 i Gołębiewo Średnie 24 : 13. Więcej emocji było w pozostałych meczach. Najwięcej w decydującym o 2. miejscu Trąbki Małe - Kaczki. W pierwszej połowie początkowo prowadziły Trąbki Małe 4 : 0, 6 : 4, by później przegrywać 6 : 10, 10 : 12 i 12 : 14. W drugiej połowie Kaczki dalej

Więcej…

W dniu 15 kwietnia 2017 roku (niedziela) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 9. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce mężczyzn. Turniej odbędzie się w jednej kategorii: bez ograniczeń wiekowych. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości uczestniczących zespołów. Drużyny mogą składać się wyłącznie z zawodników lub zawodniczek z danego sołectwa. Drużyny muszą być zgłoszone przez sołtysów. Sołectwa mogą wystawić więcej niż jedną drużynę. Punkty będą przyznawane według kolejności uwzględniającej tylko jedną drużynę z każdego sołectwa.