Ustanowiony w ubiegłym roku Rekord Polski w kategorii najwięcej osób grających na trąbkach jednocześnie, czyli 102 trębaczy, jest już nieaktualny. Został on pobity podczas 15. Biesiady „Trąbki w Trąbkach”. Wynosi on obecnie 113 trębaczy. W biciu Rekordu uczestniczyli trębacze startujący w Konkursie Trąbkowym „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”, ich nauczyciele, jurorzy i członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także trębacze z zespołów występujących podczas Biesiady: Gdańsk Junior Brass oraz z Młodzieżowej Orkiestry Gminy Sierakowice. Wielu przyjechało z różnych stron Pomorza. Wśród nich był także... Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, czym wszystkich zaskoczył.

Więcej…

W dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) o godzinie 18.15 na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się, w ramach 15. Biesiady "Trąbki w Trąbkach", próba pobicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach.
Wykonywany będzie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie (kompozycja ta okazała się najlepsza spośród 85 zgłoszonych do Konkursu Kompozytorskiego zorganizowanego pod patronatem JE Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Macieja Sobczaka w 2015 roku), którego autorką jest Joanna Szymala z Akademii Muzycznej w Katowicach. Próbę pobicia Rekordu Polski obserwował będzie przedstawiciel Biura Rekordów z Poznania.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN