W dniu 8 grudnia 2019 roku w Auli Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 46. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w szachach. Wzięło w nich udział 55 osób (19 szachistek i 36 szachistów) z 7 sołectw.
W kategorii seniorek i seniorów podczas 7 rund (tempo 15 minut) rywalizowało 20 osób. Najlepszymi okazali się trzej szachiści z Ełganowa. Pierwsze miejsce zajął, z dorobkiem 6 pkt, Karol Kusaj, który pokonał Jacka Nowaka z Trąbek Wielkich, Marcina Mazankiewicza z Sobowidza, Mateusza Szostka z Trąbek Wielkich, Tarasa Kubraka z Kaczek i Łukasza Lisa z Postołowa, a zremisował ze Sławomirem Kusajem i Pawłem Zajączkowskim (obaj Ełganowo). Drugi był Sławomir Kusaj, który zdobył o 0,5 pkt mniej. On z kolei wygrał z Pawłem Zajączkowskim z Ełganowa, Grzegorzem Muszyńskim z Sobowidza, Marcinem Mazankiewiczem z Sobowidza, Łukaszem Lisem z Postołowa i Anną Jereczek z Sobowidza,

Więcej…

W dniu 8 grudnia 2019 roku (niedziela) w Auli Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 46. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w szachach. Będą to ostatnie Zawody zaliczane do Współzawodnictwa Sołectw Gminy Trąbki Wielkie. Mistrzostwa odbędą się według programu: 13.30 - otwarcie biura zawodów, 14.00 – zakończenie zapisów. W Mistrzostwach mogą uczestniczyć tylko osoby mieszkające w Gminie Trąbki Wielkie. Turniej odbędzie się w 10 kategoriach: