Bohater drugiego planu to postać filmowa o wiele bardziej absorbująca uwagę oglądającego niż osoby z założenia pierwszoplanowe. Takiego bohatera znaleźliśmy na jednym z filmów przysłanych na Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”. Głównym bohaterem filmu jest Franciszek Stempniak z Poznania wykonujący na trąbce Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Natomiast bohater drugiego planu to Joyka, czyli 8-miesięczna suczka border collie.

Więcej…

www.tvp.info
132 osoby uczestniczące w 5. Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” utworzyły chór trąbkowy i zagrały Hejnał Gminy Trąbki Wielkie.
Przypomnijmy, że wśród nich jest 5 osób z Włoch i 1 ze Szwajcarii.
Jeśli chodzi o osoby z Polski to reprezentują oni aż 12 województw, a uczęszczają do szkół muzycznych w następujących miejscowościach:
- województwo dolnośląskie: Głogów, Legnica, Oleśnica, Oława, Strzelin, Wrocław, Zgorzelec,

Więcej…

W załączeniu prezentujemy najlepszych trębaczy 5. Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego
grupa I (urodzeni w 2010 roku i mł.)
I miejsce: Kacper Paś (Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach – pedagog mgr Grzegorz Szczyrba)
II miejsce: Jan Żemła (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Katowicach – pedagog mgr Tomasz Soswa)

Więcej…

Jury w składzie: Przewodniczący (Dyrektor Konkursu)
dr Kamil Kruczkowski (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Polska), Członkowie - Martina Dainelli (Conservatorio Frescobaldi Ferrara, Włochy) i Grzegorz Leczkowski (Beethoven Orchester Bonn, Niemcy) podjęli decyzję o następujących wynikach 5. Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego pod patronatem: Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Starosty Gdańskiego Stefana Skoniecznego,

Więcej…

Jury 5. Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego w składzie: Martina Dainelli - Conservatorio Frescobaldi Ferrara (Włochy), Gregor Leczkowski - Beethoven Orchestre Bonn (Niemcy) i Kamil Kruczkowski - Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku pracuje intensywnie nad wyłonieniem laureatów Konkursu. Niestety, bardzo duża ilość osób zgłoszonych do Konkursu (zgłosiły się 132 osoby) spowodowała, że ogłoszenie wyników nie nastąpi w dniu 15 czerwca 2020 roku.

Więcej…

W dniu 5 czerwca 2020 roku zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do 5. Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego. Zgłosiły się 132 osoby, a wśród nich 5 osób z Włoch i 1 ze Szwajcarii.
Jeśli chodzi o osoby z Polski to reprezentują oni aż 12 województw, a uczęszczają do szkół muzycznych w następujących miejscowościach:
- województwo dolnośląskie: Głogów, Legnica, Oleśnica, Oława, Strzelin,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN