W 6. Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego wystartowało 4 Chińczyków - uczniów Central Conservatory of Music Middle School No.2 Fangqunyuan Fengtai District Beijing (Pekin), i to z powodzeniem. W kategorii trębaczy urodzonych w 2007 i 2008 roku wszyscy znaleźli się na podium. Zwyciężył Ao Dong, drugie miejsca zajęli: Zhenqin Peng i Aoming Yu, a na trzecim miejscu uplasował się Haoyang Yu.

Więcej…

6. Międzynarodowy Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim 141 osób. Po raz pierwszy wśród nich znalazły się osoby nie tylko z Polski i z Europy, ale także z Azji. Byli to 4 Chińczycy. Oprócz nich z zagranicy wystartowali jeszcze Hiszpan i Słoweniec. Jeśli chodzi o Polaków to reprezentowali oni aż 61 szkół i 12 województw. Jurorami byli: dr Kamil Kruczkowski - Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku – przewodniczący,

Więcej…

Jury 6. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TRĄBKOWEGO „MAŁY TRĘBACZ W TRĄBKACH WIELKICH” im. prof. Szymona Pawłowskiego (edycja via net 2021) w składzie:
Przewodniczący - Dyrektor Konkursu
dr Kamil Kruczkowski
Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku (Polska),
Członkowie:

Więcej…

141 osób zgłosiło się do 6. Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego. Tradycją tego Konkursu jest, że z roku na rok ilość uczestników rośnie. Podobnie było i tym razem, gdyż w ubiegłym roku uczestników było 132. W 2020 roku, po raz pierwszy, wystąpili trębacze z zagranicy: pięciu Włochów i jeden Szwajcar. Do tegorocznego Konkursu przystąpiło także sześciu trębaczy z zagranicy, ale już nie tylko z Europy, ale i Azji!!! Byli to czterej Chińczycy, którzy tak jak

Więcej…

Już po raz 6 odbędzie się Konkurs Trąbkowy „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich” im. prof. Szymona Pawłowskiego. Zostanie on przeprowadzony, podobnie jak w roku ubiegłym, w formule via net. Będą mogli w nim uczestniczyć zarówno uczniowie polskich szkół muzycznych, jak i zagranicznych. Konkurs jest przeznaczony dla osób urodzonych w roku 2007 i młodszych, które klasyfikowane będą w 3 grupach wiekowych. Za zadanie będą oni mieli zaprezentowanie Hejnału Gminy Trąbki Wielkie oraz utworu dowolnego.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN