Już po raz 23. odbył się Gminny Konkurs Kronikarski „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej. Tym razem do Konkursu zgłoszonych zostało 14 kronik z 2020 roku, a więc wyjątkowego ze względu na pandemię roku, które opracowywało 18 osób (16 kronikarek i 2 kronikarzy). Oceny kronik, w trzech kategoriach, dokonali członkowie Komisji Konkursowej. W jej skład wchodzili: Mirela Formella z Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich, Małgorzata Kaczorowska ze Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,

Więcej…

W dniu 25 października 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się Gala Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej. Wtedy to nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród kronikarzom. W części artystycznej wystąpi Zespół „Switch Mode".
„Switch Mode" to nowoczesne podejście do aranżacji oraz połączenie wyjątkowych brzmień wygenerowanych instrumentami elektronicznymi

Więcej…

W dniu 25 października 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się Gala Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej. Wtedy to nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród kronikarzom. Poza tym odbędzie się losowanie kilku nagród wśród wszystkich kronikarzy. W części artystycznej wystąpi Zespół "Switch Mode" z doskonale znanym skrzypkiem z Mierzeszyna Przemysławem Mazurem w składzie.

Więcej…

Już tylko kilka dni pozostało do uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród kronikarzom uczestniczącym w 23. Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej.
Podobnie jak w latach poprzednich grupa pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej pojechała w związku z tym do Pszczółek. Na tamtejszym cmentarzu na grobie Lidii Orzechowskiej złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze.
Przypomnijmy:

Więcej…

Już po raz 23. odbędzie się Gminny Konkurs Kronikarski "O Gęsie Pióro" imienia Lidii Orzechowskiej. Organizatorami Konkursu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. Odbywa się on pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego.
Celem Konkursu jest:

Więcej…

W dniu 28 sierpnia 2021 roku (sobota) w godzinach 11.00 – 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Kłodawie odbędzie się Impreza pn. „Zakończenie Wakacji” połączona z Dniem Otwartym Szkoły.
W programie m.in.: zabawy na zamku do zjeżdżania i na dmuchańcu bungeerun, gry i zabawy, fotobudka, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, zwierzątka z balonów. Będzie także mobilna ścianka wspinaczkowa. Poza tym będzie można zwiedzić Szkołę, pooglądać kroniki szkolne, uczestniczyć w warsztatach i zajęciach sportowych,

Więcej…

Ze względu na pandemię zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 działalność kulturalna GOKSiR w 2020 roku była ograniczona. Zorganizowanych zostało tylko 28 różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Mimo to podobnie jak w latach poprzednich postanowiliśmy sporządzić nasze GOKSiR-owskie kulturalne TOP 10. To oczywiście bardzo subiektywna lista, którą należy traktować bardziej jako miłą zabawę niż bardzo poważne zestawienie.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN