Podczas Gali 24. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały: w kategorii kronik sołeckich – Anna Karkocha autorka kroniki Sołectwa Sobowidz, w kategorii kronik szkolnych i instytucji samorządowych – Ewa Karolina Cerkowniak autorka kroniki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Mierzeszyna i w kategorii kronik organizacji pozarządowych

Więcej…

Już tylko kilka godzin pozostało do uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród kronikarzom uczestniczącym w 24. Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej.
Podobnie jak w latach poprzednich grupa pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej pojechała w związku z tym do Pszczółek. Na tamtejszym cmentarzu na grobie Lidii Orzechowskiej złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze.
Przypomnijmy:

Więcej…

Gala 24. Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. W części artystycznej wystąpi zespół wokalno-instrumentalny Tomasza Stroynowskiego. Zapraszamy.

Więcej…

Kroniki zgłoszone do 24. Gminnego Konkursu Kronikarskiego "O Gęsie Pióro" im. Lidii Orzechowskiej zostały już ocenione. Dokonali tego członkowie Komisji Konkursowej. W jej skład wchodzili: Aneta Duraj z Północnej TV, Mirela Formella z Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich, Małgorzata Kaczorowska ze Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, Anna Krawycińska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim oraz Wawrzyniec Rozenberg z Redakcji „Echa Pruszcza Gdańskiego”.

Więcej…

Już po raz 24. odbędzie się Gminny Konkurs Kronikarski "O Gęsie Pióro" imienia Lidii Orzechowskiej. Organizatorami Konkursu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. Odbywa się on pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego.
Celem Konkursu jest:

Więcej…

W 2021, podobnie jak i w 2020, działalność kulturalna była ograniczona. Mimo to odbyło się 30 występów, 23 wycieczki, 9 konkursów i 2 wystawy. Tak więc podobnie jak w poprzednich latach postanowiliśmy sporządzić nasze GOKSiR-owskie kulturalne TOP 10. To oczywiście bardzo subiektywna lista, którą należy traktować bardziej jako miłą zabawę niż bardzo poważne zestawienie.

KULTURALNE TOP 10 GOKSiR Trąbki Wielkie 2021

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN