Więcej…

Podobnie jak w latach poprzednich grupa pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej kilka dni przed Galą Gminnego Konkursu Kronikarskiego „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej pojechała do Pszczółek. Na tamtejszym cmentarzu na grobie Patronki naszego Konkursu złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze.
Przypomnijmy:

Więcej…

W tym roku odbędzie się jubileuszowy 25. Gminny Konkurs Kronikarski "O Gęsie Pióro" imienia Lidii Orzechowskiej. Organizatorami Konkursu są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich. Odbywa się on pod patronatem Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola i Przewodniczącego Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniewa Leszczyńskiego.
Celem Konkursu jest:

Więcej…

W tym roku odbędzie się jubileuszowy, 25., Gminny Konkurs Kronikarski „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej. Z tej to okazji planowane jest nagranie filmu o pomysłodawczyni i patronce tego Konkursu Lidii Orzechowskiej. W związku z tym prosimy o czasowe przekazanie pamiątek dotyczących w/w, przede wszystkim filmów i zdjęć. Pamiątki te prosimy dostarczyć do jednej z naszych bibliotek: do Trąbek Wielkich, Sobowidza lub Mierzeszyna. Po wykorzystaniu będą one zwracane właścicielom.

Więcej…

W 2022 roku Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich był organizatorem lub współorganizatorem 70 wydarzeń kulturalnych. Były one oczywiście bardzo różnorodne. Były koncerty, występy, spektakle, konkursy, wystawy, bale, spotkania i wyjazdy. Odbywały się zarówno dla kilkusetosobowej widowni, jak i dla kilkunastu osób. Występowali profesjonalni artyści, jak i uczniowie szkół podstawowych. Podczas koncertów wykonywano utwory muzyki klasycznej, religijnej, operetkowej, musicalowej,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN