Po raz 4. w Gminie Trąbki Wielkie odbył się Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem w Sobowidzu, a miejscem startu i mety był plac obok wieży widokowej. Udział w nim wzięło 95 osób (43 biegaczki i 52 biegaczy). Z terenu Gminy Trąbki Wielkie startowało 80 osób, a z poza – 15. Ilość osób z poszczególnych miejscowości była następująca: Sobowidz – 25, Gołębiewo Wielkie – 16, Czerniewo – 7, Mierzeszyn, Trąbki Wielkie – po 6, Graniczna Wieś, Kleszczewo, Pruszcz Gdański – po 5, Ełganowo – 4, Cząstkowo, Domachowo – po 3, Gdańsk, Juszkowo, Malenin – po 2, Bytonia, Gdynia, Miłowo, Sopot – po 1. Wśród uczestników Biegu byli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński, radni Gminy Trąbki Wielkie – Zbigniew Gębka i Grzegorz Żukowski, sołtysi: Domachowa – Krzysztof Pepliński i Sobowidza – Krzysztof Łoński, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski,

Więcej…

W dniu 23 lutego 2020 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 20. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w futsalu. W Mistrzostwach wystąpiło 5 drużyn (35 zawodników), które grały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały po 12 minut. Zwyciężyła, po raz 4 z rzędu, drużyna Gminy Trąbki Wielkie. Pokonała wszystkich rywali: Gminę Pszczółki, Gminę Pruszcz Gdański, Gminę Suchy Dąb po 1 : 0 i Miasto Pruszcz Gdański 3 : 2. Wystąpiła w następującym składzie: Michał Jasiak, Mariusz Brzeziński, Cezary Kusaj, Adam Leszczyński, Łukasz Mejer, Sebastian Bara i Kuba Piotrowski. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Gmina Pszczółki, Gmina Pruszcz Gdański, Gmina Suchy Dąb i Miasto Pruszcz Gdański. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Daniel Jakuszczonek (Gmina Pszczółki), najlepszym bramkarzem Wojciech Kozłowski (Gmina Suchy Dąb), a najlepszym strzelcem - Sebastian Bara (Gmina Trąbki Wielkie).

Więcej…

W dniu 23 lutego 2020 roku (niedziela) w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędą się 20. Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w futsalu. Odprawa i losowanie grup rozpocznie się o godzinie 9.30, a początek rozgrywek planowany jest na 10.00. Drużyny będą 8-osobowe (5 na boisku + 3 rezerwowych). W trzech poprzednich Mistrzostwach wygrywała drużyna Gminy Trąbki Wielkie. Zapraszamy.
Już po raz czwarty w Gminie Trąbki Wielkie odbędzie się wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W 2017 roku na trasie Graniczna Wieś – Mierzeszyn pobiegło 46 osób, w 2018 roku w Sobowidzu – 116, a w ubiegłym w Postołowie - 96.
W tym roku Bieg odbędzie się w dniu 1 marca (niedziela) w Sobowidzu, ale start i meta nie będą usytuowane tak jak w 2018 roku na boisku, a przy wieży widokowej.
Dystans rodzinny, obligatoryjny, wynosić będzie 1963 metry. Wskazuje on datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.
Jednak chętni będą mogli pobiec na dłuższych dystansach: 7,5 km lub 11,5 km.

Więcej…

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w 2019 roku organizował wydarzenia sportowe rangi sołeckiej, gminnej, powiatowej, międzywojewódzkiej, a także z udziałem gości z zagranicy. Były to zawody biegowe, futsalowe, golfowe, kolarskie, lekkoatletyczne, piłkarskie, w piłce siatkowej, strzeleckie, szachowe, tenisowe, w tenisie stołowym, warcabowe, wędkarskie, a także rekreacyjne. Po raz pierwszy w historii zorganizowane zostały także zawody: kajakowe, brydżowe i w footgolfie. Zorganizowanych zostało 80 różnorodnych imprez. Uczestnikami tych zawodów byli: dzieci, dorośli i seniorzy. Podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych także imprezy sportowe postanowiliśmy sklasyfikować. Ich kolejność wygląda następująco:

Więcej…

W 2019 roku nie udało się powtórzyć Gminie Trąbki Wielkie sukcesu z 2017 roku, ani też 2. miejsca z 2018 roku we Współzawodnictwie Sportowo-Rekreacyjnym Gmin Powiatu Gdańskiego. Nasza drużyna zajęła tym razem trzecie miejsce. Na ten wynik złożyły się wygrane w futsalu i w tenisie, drugie miejsce w tenisie stołowym, trzecie - w szachach, czwarte - w koszykówce i piłce siatkowej plażowej, piąte - w piłce nożnej, siódme - w Turnieju sportowo-rekreacyjnym samorządowców i ósme - w piłce siatkowej. W klasyfikacji generalnej Gmina Trąbki Wielkie zdobyła 51 punktów. O dziewięć punktów więcej wywalczyło Miasto Pruszcz Gdański i to ono zwyciężyło. Jednym punktem wyprzedziła nas jeszcze Gmina Pruszcz Gdański.

Więcej…

W dniach 24 listopada 2019 roku i  1 grudnia 2019 roku w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbyły się 21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w futsalu. Udział w nich wzięło 12 drużyn z 10 sołectw i 98 zawodników. Grano dwa razy po 8 minut. Najpierw odbyły się eliminacje w 4 grupach składających się z trzech drużyn. Dwie pierwsze z każdej grupy - awansowały do finałów, a pozostałe odpadały. Następnie utworzone zostały dwie grupy po 4 drużyny, przy czym mecze rozegrane w eliminacjach liczyły się do rozgrywek grupowych. Dwie najlepsze z każdej grupy grały na krzyż o finał, a te z 3. miejsc walczyły o 5. miejsce, a te z 4. – o miejsce 7.
Mistrzami zostali piłkarze z drużyny Trąbki Wielkie 2, którzy w grupie eliminacyjnej pokonali Kaczki 6 : 0 i Trąbki Wielkie 1 7 : 0, a w grupie finałowej wygrali z Sobowidzem 2 14 : 0 i zremisowali z Czerniewem 2 : 2. Mieli taką samą ilość punktów (7) i taki sam stosunek bramek (22 : 2) co Czerniewo,