W dniu 26 stycznia 2019 roku (sobota) o godzinie 16.00 zapraszamy na Misterium Bożonarodzeniowe MOJE BETLEJEM oparte na kolędach SKALDÓW do muzyki Jacka Zielińskiego i tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego prowadzone przez Jana Budziaszka - perkusistę tego zespołu.
Misterium odbędzie się w kościele pw. św. Józefa Robotnika  w Postołowie. W Koncercie weźmie udział Młodzieżowy Chór Pruszcz Gdański i Orkiestra Kameralna Symfoników Gdańskich z gościnnym udziałem Jana Budziaszka.
Jan Budziaszek jest perkusistą znanym w środowisku

Więcej…

W 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich był organizatorem lub współorganizatorem 81 wydarzeń kulturalnych. Były one oczywiście bardzo różnorodne. Były koncerty, występy, spektakle, konkursy, wystawy, bale, spotkania i wyjazdy. Odbywały się zarówno dla kilkusetosobowej widowni, jak i dla kilkunastu osób. Występowali profesjonalni artyści, jak i uczniowie szkół podstawowych. Podczas koncertów wykonywano utwory muzyki klasycznej, religijnej, operetkowej, musicalowej, patriotycznej, chóralnej, marszowej, ludowej jak również kabaretowej, rockowej, discopolowej, biesiadnej i gospel. Dla każdego więc było coś miłego. A że koniec roku skłania do

Więcej…

W dniu 13 stycznia 2019 roku w kościele w Sobowidzu odbył się koncert Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Gryf” Gminy Trąbki Wielkie. 14 śpiewaków-amatorów pod dyrekcją Marka Rogalskiego wykonało kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. Cztery utwory zaśpiewali podczas Mszy św., a kolejne dziesięć w ramach koncertu. Były to zarówno tradycyjne kolędy, jak i pastorałki i piosenki Bożonarodzeniowe z repertuaru Eleni, Skaldów, Czerwonych Gitar i Arki Noego. Blisko 100-osobowej widowni bardzo się podobali. Zostali nawet „zmuszeni” do bisowania i to dwukrotnie. Podsumowujący ten koncert Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński zaproponował,

Więcej…

W dniu 7 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się 15. Gminny Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej pod patronatemWójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych, przygotowanie do świadomego korzystania z dorobku rodzimej kultury muzycznej i twórczego uczestnictwa w życiu muzycznym gminy, rozwijanie zdolności odczuwania zawartych w kolędach treści emocjonalnych oraz popularyzacja literatury muzycznej o tematyce Bożonarodzeniowej. Udział w Konkursie wzięły 24 osoby w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie z klas I – III i z klas IV – VIII. Wykonawców oceniała Komisja Konkursowa, która pracowała w

Więcej…

W dniu 13 stycznia 2019 roku (niedziela) w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu po Mszy św. rozpoczynającej się o godzinie 11.00 odbędzie się Koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf" Gminy Trąbki Wielkie. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Więcej…

W dniu 6 stycznia 2019 roku odbyło się tradycyjne opłatkowe spotkanie rolników z Gminy Trąbki Wielkie po raz drugi połączone ze spotkaniem przedsiębiorców z Gminy Trąbki Wielkie. Na zaproszenie Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola, Przedstawicieli Pomorskiej Izby Rolniczej Andrzeja Dończyka i Stanisława Klepsa oraz Przewodniczącego Oddziału "Pracodawcy Pomorza" w Trąbkach Wielkich Rafała Bielawy do Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich przybyło ok. 100 osób.

Na wstępie zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu Zespołu w składzie:

Więcej…

Już tradycyjnie, od 2013 roku, a więc po raz siódmy, w Domu Pomocy Społecznej "Leśny" w Zaskoczynie wystąpili uczniowie z Sobowidza w  bożonarodzeniowym przedstawieniu słowno-muzycznym. Tym razem wydarzenie to odbyło się w dniu 4 stycznia 2019 roku, a uczestniczyła w nim 20-osobowa grupa. Przedstawienie nosiło tytuł "On jest królem", a za scenariusz i reżyserię odpowiadała Helena Pijanowska. Natomiast stroną muzyczną zajmował się ksiądz Krzysztof Masiulanis. Zarówno gra młodych aktorów, jak i ich stroje, bardzo podobały się mieszkankom DPS, których aż 60 zasiadło na widowni. Potwierdziły to oklaski. Po przedstawieniu wszyscy zaśpiewali kilka kolęd.

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN