Wstecz
W dniu 7 grudnia 2019 roku (sobota) o godzinie 15.30 w Sali Bankietowej Sentozy Golf w Cząstkowie odbędzie się 9. Konkurs „Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy”. Organizatorami Konkursu są: Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Gmina Trąbki Wielkie.
W Konkursie udział wezmą przedstawiciele 7 gmin Powiatu Gdańskiego, czyli: z Gminy Kolbudy – KGW Lisewiec oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Kolbudy, z Gminy Pruszcz Gdański – KGW Cieplewo, z Gminy Przywidz – KGW Przywidz, z Gminy Pszczółki – KGW Kolnik, z Gminy Suchy Dąb – KGW Suchy Dąb, z Gminy Trąbki Wielkie – KGW Gołębiewko oraz z Miasta Pruszcz Gdański – Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Pruszcz Gdański.

Więcej…

W dniu 22 listopada 2019 roku na scenie GOKSiR wystąpił Młodzieżowy Zespół Teatralny "Narnia" Rodziny Kolpinga z Kłodawy. Zaprezentował widowisko słowno-muzyczne "Córko rybaka" według scenariusza Ewy Kruglik. Przedstawiona została historia górala zakochanego w córce rybaka znad kaszubskich jezior. Aktorami byli: dzieci, młodzież i dorośli, sprawni i niepełnosprawni z terenu Powiatu Gdańskiego. Główną rolę górala zagrał Radny Gminy Trąbki Wielkie, i jednocześnie Sołtys wsi Kłodawa, Krystian Sadowski. To on właśnie w czasie widowiska i na bis, razem z publicznością, śpiewał piosenkę legendarnego Okolicznościowo-Rozrywkowego Syndykatu "Wały Jagiellońskie" - "Córka rybaka".

Więcej…

W finale Biesiady Dożynkowej, która odbędzie się w dniu 8 września 2019 roku (niedziela) o godzinie 19.30 wystąpi Zespół „Dwa plus Dwa” pochodzący ze Starogardu Gdańskiego. Swoją energią i temperamentem podbija coraz większe grono fanów. Zespół zasłynął w 2014 roku utworem „Nie poderwiesz dzisiaj mnie„, którego przekorny tekst i energetyczny klip zapoczątkował działalność koncertową. Każdy występ „Dwa plus Dwa” to duża dawka pozytywnej siły. U boku zarażającej swoim szczerym uśmiechem wokalistki Agnieszki na scenie spotkacie czterech mężczyzn. ”Dwa plus Dwa” to mieszanka wybuchowa, obok której nie przejdziecie obojętnie. Takie utwory jak „Zakochana”,

Więcej…

Podobnie jak w lipcu, także w sierpniu odbyły się w Sali GOKSiR warsztaty taneczne dla dzieci. I podobnie jak wcześniej po tygodniowych 2,5 godzinnych zajęciach dzieci zaprezentowały najbliższym to czego się nauczyły na specjalnym występie. A były to dwa układy taneczne.
I było super. Na zakończenie były podziękowania brawami. Dużo osób rejestrowało występ telefonami – dzieci będą więc miały fajną pamiątkę ze swojego występu.Więcej…

W dniu 8 sierpnia 2019 roku (czwartek) o godzinie 12.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się spektakl Teatru Krak-Art pt. „Magiczna Kraina Czarnoksiężnika OZ-ona”
Spektakl przedstawia opowieść o małej Dorotce, która mieszka na wsi wraz z wujkiem i ciocią oraz najlepszym przyjacielem – pieskiem Toto. Za sprawą potężnej wichury dziewczynka i Toto przenoszą się do magicznej krainy, którą włada tajemniczy Czarodziej Oz-on. Dzięki pomocy dobrej wróżki Dorotka dostaje pantofelki, które mają ją ustrzec przed złymi czarami strasznej Czarownicy. Dziewczynka wyrusza w drogę po zaczarowanej krainie z nadzieją,

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN