Ostatnią możliwością zdobycia punktów w XX Współzawodnictwie Sołectw Gminy Trąbki Wielkie 2014 był udział w 17. Gminnym Konkursie Kronikarskim „O Gęsie Pióro” im. Lidii Orzechowskiej w kategorii kronik sołeckich i w kategorii sołeckich stron internetowych.
Do Konkursu w pierwszej kategorii zgłoszonych zostało 7 kronik następujących sołectw: Domachowo, Gołębiewo Średnie, Graniczna Wieś, Mierzeszyn, Trąbki Małe, Trąbki Wielkie i Warcz. Zostały one ocenione przez Komisję Konkursową składającą się z następujących osób: Wawrzyniec Rozenberg – reporter „Polski Dziennika Bałtyckiego” (przewodniczący Komisji),  Małgorzata Kaczorowska – Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw

Więcej…

Mistrzostwa Gminy w koszykówce pań zakończyły rywalizację sportową w ramach XX Współzawodnictwa Sołectw. Ich wyniki nie spowodowały żadnych zmian w klasyfikacji. Tak więc na pierwszym miejscu znajduje się Sołectwo Trąbki Małe (410 pkt), na drugim Sołectwo Domachowo (327 pkt), a na trzecim Sołectwo Kleszczewo (276 pkt). Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują następujące sołectwa: Trąbki Wielkie (220 pkt), Sobowidz (182 pkt), Kaczki (160 pkt), Kłodawa (130 pkt), Czerniewo (129 pkt), Gołębiewo Wielkie (117 pkt) i Gołębiewko (117 pkt). Pełna klasyfikacja sołectw znajduje się w załączeniu.
Jednak to jeszcze nie koniec Współzawodnictwa. Punkty będzie można

Więcej…

W dniu 7 grudnia 2014 roku w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mierzeszynie odbyły się 5. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce kobiet. Udział w nich wzięły trzy drużyny reprezentujące sołectwa: Domachowo, Kaczki i Kleszczewo. Grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 razy po 8 minut. Najpierw zmierzyły się zespoły Kaczek i Domachowa. W meczu tym trafiały tylko koszykarki z Kaczek, głównie za sprawą bardzo dobrej gry Ewy Bugi. Także w obronie grała ona bardzo dobrze, gdzie była nie do przejścia.
W drugim meczu rywalizowały drużyny Kaczek i Kleszczewa. Mecz ten zaczął się od znakomitego rzutu Magdaleny Wardak zza linii 3 pkt. Potem jednak

Więcej…

alt Ostatnią imprezą sportową dla panów w ramach Współzawodnictwa Sołectw 2014 były 16. Mistrzostwa Gminy w futsalu. Udział w nich wzięło 12 zespołów, w których występowało 91 piłkarzy z 15 sołectw. Punkty do Współzawodnictwa zdobyło tylko 6 sołectw: Czerniewo – 30 pkt, Kleszczewo – 27 pkt, Pawłowo – 24 pkt i Domachowo, Gołębiewko, Trąbki Małe po 22 pkt. W pozostałych drużynach występowali przedstawiciele co najmniej dwóch sołectw.
W klasyfikacji sołectw w dalszym ciągu na prowadzeniu znajdują się Trąbki Małe, a za nimi Domachowo i Kleszczewo. Dalej zaś Trąbki Wielkie, Sobowidz, Kaczki i Kłodawa. Zmiany nastąpiły na niższych pozycjach.

Więcej…

Ostatnimi zawodami w ramach Współzawodnictwa Sołectw będą 5. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce kobiet. Odbędą się one w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mierzeszynie w dniu 7 grudnia 2014 roku (niedziela) od godziny 14.00. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 13.30.
Turniej odbędzie się w jednej kategorii: bez ograniczeń wiekowych. Drużyny mogą się składać maksymalnie z 8 zawodniczek. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości uczestniczących zespołów. Mecze trwać będą 2 x 8 minut. W każdej połowie przysługiwać będzie każdej drużynie 30 sekundowa przerwa, natomiast przerwa między połowami trwać będzie 2

Więcej…

Drużyna niewielkiej osady w Sołectwie Graniczna Wieś o nazwie PRUSKA KARCZMA okazała się najlepsza w 16. Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w futsalu. W jej barwach grało 4 braci Mejer (Łukasz, Paweł, Przemysław, Robert), 2 braci Elas (Artur, Mateusz), Arkadiusz Kiedrowski, Bartłomiej Węsierski, a także Sebastian Bara i Dominik Szostek. W Turnieju finałowym wygrali 4 mecze, 1 bezbramkowo zremisowali i zajęli pierwsze miejsce tracąc tylko jedną bramkę. Pierwszy mecz grupowy rozegrali z Pawłowem. Zespół ten napędził im sporo strachu nie wykorzystując kilku sytuacji stuprocentowych i dwa razy trafiając w słupek bramki. Dopiero kiedy za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić najlepszy zawodnik Pawłowa Tomasz

Więcej…

alt O tym, która drużyna zdobędzie tytuł Mistrza Gminy Trąbki Wielkie w futsalu okaże się już w najbliższą niedzielę, Wtedy to w Hali Sportowej w Trąbkach Wielkich odbędą się rozgrywki z udziałem 8 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się po 2 najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych A i B (Kleszczewo, Pawłowo, Pruska Karczma i Ełganowo), a w drugiej po 2 najlepsze zespoły z grup C i D (Trąbki Wielkie, Mierzeszyn, Kłodawa i Czerniewo). Rozegrają one mecze systemem "każdy z każdym". Mecze trwać będą 2 x 8 minut. Następnie dwa zwycięskie zespoły z obu grup zagrają "na krzyż" w półfinałach. Drużyny, które zajęły w grupach trzecie miejsca zagrają o 5. miejsce, a te z ostatnich miejsc - o 7. Zwycięzcy