W dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) o godzinie 18.15 na stadionie w Trąbkach Wielkich odbędzie się, w ramach 15. Biesiady "Trąbki w Trąbkach", próba pobicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób grających jednocześnie na trąbkach.
Wykonywany będzie Hejnał Gminy Trąbki Wielkie (kompozycja ta okazała się najlepsza spośród 85 zgłoszonych do Konkursu Kompozytorskiego zorganizowanego pod patronatem JE Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku Macieja Sobczaka w 2015 roku), którego autorką jest Joanna Szymala z Akademii Muzycznej w Katowicach. Próbę pobicia Rekordu Polski obserwował będzie przedstawiciel Biura Rekordów z Poznania.

Więcej…

Mamy nowy rekord! Tym razem w miejscowości Trąbki Wielkie (woj. pomorskie) ustanowiono Rekord Polski na najwięcej osób grających na trąbkach jednocześnie. Rekordowy koncert zgromadził 17 czerwca 2017 roku aż 92 trębaczy! Dokładnie przez 45 sekund, grali oni jednocześnie na swoich instrumentach hejnał gminy Trąbki Wielkie, skomponowany w 2015 roku przez Joannę Szymalę.
Tłem dla próby ustanowienia Rekordu Polski były huczne obchody 13 Biesiady „Trąbki w Trąbkach” organizowanej przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji – Leszka Orczykowskiego. Poza oficjalnym ustanawianiem Rekordu Polski, w ramach biesiady odbył się też

Więcej…

92 trębaczy grających jednocześnie na trąbkach – taki Rekord Polski został ustanowiony podczas 13. Biesiady „Trąbki w Trąbkach” w dniu 17 czerwca 2017 roku na scenie usytuowanej na stadionie w Trąbkach Wielkich. Byli to m.in. uczestnicy Konkursu Trąbkowego „Mały Trębacz w Trąbkach Wielkich”, ich nauczyciele, jurorzy, członkowie Komitetu Organizacyjnego, członkowie Redzkiej Orkiestry Dętej, redaktor Dziennika Bałtyckiego Wawrzyniec Rozenberg, a także trzech trębaczy z Trąbek Wielkich: Hubert Hałun, Piotr Wróblewski i Krzysztof Pasztaleniec. Wielu przyjechało z różnych stron Pomorza. Wykonali oni Hejnał Gminy Trąbki Wielkie. Chórem trąbek dyrygował i …jednocześnie grał na trąbce prof. Igor

Więcej…

LICZNIK ODWIEDZIN